HANS BÖLLING, brickbord, Krüger, Danmark, samtida
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
SAMLING KONSTLITTERATUR, 8 st, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TEATERKIKARE, 2 st, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
HATTAR, 2 st, cylindermodell, Göteborg, 1900-talets början
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MINNESMEDALJ, förgyllt silver, Danmark takker Sverige 1940-1945, vikt ca 55 g
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FICKUR OCH STOPPUR, 4 st, bla silver, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 36 g
Slutpris15 000 SEK
Värdering16 000 SEK
PARAPLYSTÄLL, 2000-tal
PARAPLYSTÄLL, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k tvåfärgat guld, med mindre diamanter, tot vikt ca 6,3 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
ORIENTMATTA, Ziegler design, ca 613 x 426 cm
Slutpris12 000 SEK
Värdering16 000 SEK
EMILIA LINDERHOLM (född 1975), tusch och akvarell, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, silver, Bismarck, E&A 1979
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
MINIATYRORDEN, 18k guld, vikt inkl band ca 2,9 g
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
TOKUJIN YOSHIOKA, bordslampa, "Planet", Kartell
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKKRONA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURIN, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
TVÄTTSTÄLL, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING, 6 del, malm, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ISKOS-BERLIN, loungestol "fiber lounge chair tube", Muuto, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
KANDELABRAR, 1 par, tenn, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BURK, marmor, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
HERMÈS, scarf, siden
HERMÈS, scarf, siden
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
RÖKSET OCH LJUSSTAKE, mässing, Metalllslöjden Gusum, sent 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 2 par, bla silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSMANSCHETTER, 12 st snarlika, pressglas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BLÅ STATION, sidobord, 1 par, samtida
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBANDSUR, Nilax Unitas
ARMBANDSUR, Nilax Unitas
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TEKOPPAR MED FAT, 4 st, porslin, möjligen modell "Balder", Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris8 200 SEK
Värdering4 000 SEK
FLAKONGER, 5 st, bla med silvermunstycken, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
TESERVIS, keramik, Arne Eugen Glad, Glad Keramik, Dals Långed, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
BIRCKOR OCH GALLERSKÅL, 3 st, nysilver, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, vikt ca 7 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
SITTPUFFAR, 1 par, Johanson design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, signerad och daterad  Dixon -71
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
PALLAR, 1 par, Johanson Design, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NIELS-CHRISTIAN "FIBBEN" HALD (FÖDD 1933), färglitografi, signerad och daterad -90
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BARPALLAR, 1 par, modern formgivning, 2000-tal
Slutpris500 SEK
TAKLAMPA, "Strand", formgiven av Benjamin Hubert, Muuto, Danmark, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, stel modell, vikt ca 11,9 g
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 SEK
LODUR, omkring år 1900
LODUR, omkring år 1900
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SKRIVSTÄLL, tenn, 1930-tal
SKRIVSTÄLL, tenn, 1930-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
PETER J LASSEN, Montana, väggskåp
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VIKING FORSBERG (1910-1994), 4 st, akvareller, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK