OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på pannå, otydligt signerad Jolly
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
STOL, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, mässing, sannolikt 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k vitguld, med olikslipade diamanter, tot vikt ca 8,7 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
FIGURIN, porslin, Bing & Gröndahl, nr 1923, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
EERO AARNIO, "Pingy", Magis, Italien
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
KÖPMANSDISK, 1900-talets början
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
BAKELSEKNIVAR SAMT GAFFLAR, nysilver, England, sannolikt 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING PRISMOR, kristall, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
PETER J LASSEN, Montana, väggskåp
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BLOMSTERBORD, 1960-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
RAY BAN, solglasögon, gulmetall, 1900-/2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
FOLKE RICKLUND (1900-1986), färglitografi, signerad och daterad -76
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DUKAR, 10 st, linnedamast, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KAFFEKOPPAR MED FAT, 2 st, porslin, "Filippa", Rörstrand.
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TABURETT, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
GÖSTA GEERD (1907-1982), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TISSOT, Seastar, armbandsur, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
ALAIN SOUCASSE (född 1951), carborundumetsning, signerad och otydligt daterad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ROY PERRY (1935-1993), efter, 4 st, oljetryck, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 3 st, 18k vitguld, tot vikt ca 7,9 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
VAS, glas, Monica Bratt, Reijmyre
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, större modell, 19/2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
GARDINER,, Vuokko Nurmesniemi, VUOKKO, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering700 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering700 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTURER, 1 par, gjuten stenmassa, samtida
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
HÄNGEN, 2 st, mässing och silver, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ÅRSMORTLAR, 10 st, mässing, Skultuna, 1977-1986
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
CHRISTER WIDE, 22 del, tenn, Kolmården, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
VIKVÄGG, jugend, 3-delad, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, "VOICE" av Form us with love, 2010
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
DIOR, aftonväska, "Lady Dior", 1980-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
BÖCKER, 3 vol, Ett bildverk, Östergötland, Värmland samt Västergötland, Allhems Förlag
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), färglitografi, signerad
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK