ARMBAND, 18k guld, Stockholm M9, vikt ca 24 g
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
EVALD HEDENSTRÖM (1909-1996), olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, målad och bronserad, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
JULGRANSFOT, FIGUR OCH FISKERULLE, metall, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VAS, silver, CH Hallberg, Stockholm 1948, vikt ca 230 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
KANDELABER, malm, Lancini, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par snarlika, trä och glas, 1960-/70-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
MATSKEDAR, 2 st, silver, 1800-tal, vikt ca 150 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, silver, vikt ca 500 g
SKÅL, silver, vikt ca 500 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
ELDSKÄRMAR, 1 par, svartmålad plåt, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÄNKSKÅP, allmoge, bemålat, 1800-tal, med datering 1841
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, otydliga svenska stämplar, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
CIGARETTETUI, silver, vikt ca 105 g
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
RING, silver, 1700-/1800-tal
RING, silver, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BROSCHER, 4 st, silver, bla med tigeröga, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ALDO LONDI, figur, stengods, "Rimini Blue" Bitossi, Italien, 1960-/70-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PAPPERSKORG, teak, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SILVERTACKA, 999/1000, Argor SA Chasso Essayeur Fondeur, vikt ca 100 g
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
PENDELLAMPA, "Mega Bulb", formgiven av Sofie Refer, &Tradition, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SERIETIDNINGAR, 15 st, bla Kalle Anka 1960
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MOCKAKOPPAR MED FAT SAMT KAFFEKANNA, 12 del, porslin, Kina, Kanton, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESERVIS, 25 del, porslin, Kina, Kanton, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
SERVERINGSFAT OCH SKÅLAR, 7 st, porslin, Kina, Kanton, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
DJUPA TALLRIKAR SAMT ASSIETTER, 24 del, porslin, Kina, Kanton, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
MATTALLRIKAR OCH FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 24 del, porslin, Kina, Kanton, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, 18k guld, med olikfärgade stenar, tot vikt ca 2,9 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1991, vikt ca 112,5 g
Slutpris56 000 SEK
Värdering55 000 - 65 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SKULPTUR, brons, 1900-tal
SKULPTUR, brons, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra häft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, sannolikt tidigt 1900-tal, signerad Fred Carlson
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
GULDFÖREMÅL, 5 del, tot vikt ca 1,8 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
DRAGSPEL, Rämjes, S Special 1 professional, bas, Italien
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
RING, 18k vitguld, med diamanter tot 0.025 ct, tot vikt ca 6,9 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ARMRING, 18k guld, 1978, vikt ca 26 g
Slutpris13 000 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
HALDOR VIK & INGMAR RELLING, dagbäddar/hörnsoffa, "Svane", Ekornes fabrikker A/S Svane, Norge, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering5 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, vikt ca 5,4 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
GOLVLAMPA, 1940-tal
GOLVLAMPA, 1940-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TIDNINGSKORG, lackerad metall, sannolikt 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SIDEBOARD, Ikea, 2000-tal
SIDEBOARD, Ikea, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, 2 st, korall och pärlemo, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VINDFLÖJEL, smide, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, 6 st stolar, CBI, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, kromad metall, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK