SAMLING GLAS, 13 st, Skruf glasbruk, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARAFFER SAMT SKÅL, med lock, kristall, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, monogramsignerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VÄRLDSKLOCKA, mässing, 1960-tal, Kundo, Tyskland
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, enligt uppgift Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 5 st, glas, "Antik", Reijmyre glasbruk
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris5 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 7,9 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 500 SEK
GEORG STOOPENDAAL (1866-1953), olja på duk, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
AFRIKANSKA VAPEN, bla jaktspjut, sannolikt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
GARDINSTÄNGER, 4 st, 1800-/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR PÅ SOCKLAR, 1 par, gjutjärn
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, 8 st champagneglas, "Helena", Orrefors
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
OVE JEPSEN (född 1934), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STEFAN DIEZ, hylla, "New order combination", HAY, samtida
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGLAR, 1 par, rokokostil, Italien, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBAND, silver, MAB Stockholm 1947
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, "Peas", HAY, Danmark, ca 160 x 200 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-talets andra hälft, etikettmärkt E Ohlin Wadstena
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
INGRID ATTERBERG, skål, lergods, "Negro", Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGKROKAR MED GALGAR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
OSTFORM, trä, 1800-tal
OSTFORM, trä, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bench
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 240 x 169 cm
MATTA, Kelim, ca 240 x 169 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
KARTELL, "Bourgie", bordslampa, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
KARMSTOL, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PALL, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN OCH DAMARMBANDSUR, guld, örhängenas vikt ca 2,5 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SUPKOPPAR, 2 st, silver, 1700-/1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Arper, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, svenska stämplar 1838
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
PIEDESTAL, 1900-talets första hälft, skivor av marmor
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, silver, svenska stämplar 1930, vikt ca 194 g
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK