SPEGEL, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, patchwork, ca 248 x 360 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
ISHINK, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MINIATYRBYRÅ, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, sent 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DUKAR, SERVIETTER OCH NÄSDUKAR, linne, bla med hålsöm 260 x 160 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
ALVAR AALTO, "80A", skrivbord, Artek, 2020
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
DOSA, snäcka, mässing, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JACKA, Houdini, herr, strlk M
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 5 st, tenntrådsarbeten, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VISITKORT/CIGARETTETUI, silver, S Ramsay 1935, vikt ca 166 g
Slutpris850 SEK
Värdering700 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
BLÄCKHORN OCH PRESS, mässing, Gusums Bruk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LITTERATUR, 22 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 56 g
Slutpris23 000 SEK
Värdering25 000 SEK
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1016, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
SKÅL PÅ FAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1059/1060, 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 000 SEK
CREMEKOPP MED LOCK, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SAM LARSSON, karmstol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VICO MAGISTRETTI, fåtölj, "Maralunga", Cassina, Italien
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
PONTUS CARLE (född 1955), olja på duk, signerad och daterad 05
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 SEK
AGNE JOHANSSON, olja på duk, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SKALDJURSSERVIS, 7 del, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, trä, allmoge, brännstämplade Arvika, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KORGAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
GUNNAR CYRÈN, "Chateau", 20 delar, glas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 SEK
HEE WELLING, ett par, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, stengods, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, allmoge, sannolikt 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
SOFFBORD, metall, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK