OMEGA, armbandsur, 14k guld, Genevé, 14k guld, 1970-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
HANS ARNOLD (1925-2010), färglitografi, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
STRSOCKERSKÅL, nysilver, med strösockersked, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
LJUSMANSCHETTER, 27 st, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
APOTEKSVÅG, Lindells, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
DOCKSERVIS SAMT LJUSSTAKAR, tenn, bl a Santesson Stockholm, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLAMPA, smide, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TAF ARCHITECHTS, taklampa, "Ambit", Muuto
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GREPSKÅL, nysilver, Kayser, Tyskland, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, golvvas, "Granada", stengods, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, barockstil, sannolikt 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BJÄLLRA/KLOCKA, mässing, möjligen England, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 5 del, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 8 st, samtida
STOLAR, 8 st, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
LOCKURNA OCH KANDELABRAR, 3 del, keramik, Portugal, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering200 SEK
TRATTGRAMMOFON, Luxophon, 1900-talets början
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 10 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
GLASBLOCK, "Aquarium", Murano, Italien
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, 1900-tal, osignerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
OIDENTIFIERD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Ernst von Holst -93
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
PENSELVASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Belid, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSUR OCH LJUSSTAKAR, 3 del, porslin, Dresden, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Capodimonte Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, slät modell, vikt ca 6,5 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
RING, 18k guld, med safir och mindre diamanter, tot vikt ca 3,9 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
OLJETRYCK, sent 1800-tal
OLJETRYCK, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PIANODRAGSPEL, Carola, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SOPPSLEV, silver, svenska stämplar med otydlig årsstämpel 1802
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
JASPER MORRISON, matbord, Vitra, "Plate", 2018
Slutpris7 000 SEK
Värdering12 000 SEK
MOCKAKOPPAR MED FAT, 9 st, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
AUGUST BLANCHE, 5 vol, med färgbilder av Einar Nerman, Albert Bonniers Förlag Stockholm 1927
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVHYLLA, samtida
GOLVHYLLA, samtida
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, "Caramba", Kosta Boda
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LITTERATUR, 26 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 3 del, bärnsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
COLLIER OCH DAMARMBANDSUR, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 4 st, 1800-/1900-tal
STOLAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK