Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
VÄSKOR, 2 st, "SAS väskan", 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, pressglas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BARBIE OCH BOK, tidigt 1960-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GARDINOMTAG, 1 par, bronserad metall, sent 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, glas, sannolikt 1700-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARAFFER, 4 st, glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURIN, porslin, Schlaggenwald, art déco, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
BULJONGKOPPAR MED FAT OCH TALLRIKAR, 22 del, porslin, Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, 6 del, silver, olika modeller, tot vikt ca 224 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
 SAMLING LITTERATUR, 33 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MALMGRYTA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGUR, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 8 del, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
MÄRKLIN, räls, kartonger och transformator
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FRITZ ROSENTHAL (1870-1939), olja på duk, signerad och daterad -29
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft, sannolikt Näfveqvarns bruk
Slutpris6 600 SEK
Värdering3 000 SEK
 GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida
Slutpris700 SEK
Värdering700 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtöljer, 1 par, "Napoleon", Nordiska kompaniet, 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
PLÅTBURKAR, 3 st, 1900-talets mitt, bl a Svea Choklad
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KONSTLITTERATUR, 7 vol, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIOL, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VITVINSREMMARE, 8 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien,, signerade, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
VEDSTÄLL, smide, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering800 SEK
VASER OCH DOSA, 1800-tal
VASER OCH DOSA, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKRIN, mässing, 1800-tal
SKRIN, mässing, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Prins Eugen, Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VAS OCH BORDSLAMPOR, 3 del, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt Bürk's System
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs Studio, signerad
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
ÖRHÄNGEN OCH BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 6,9 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
GOLVHYLLA, samtida
GOLVHYLLA, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
ALLIANSRING, 18k tvåfärgat guld, med mindre diamanter, tot vikt ca 7 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
MARIA LANNERSTEDT, akryl, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal, strl ca 44
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Certina, automatisk, tot vikt ca 27 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK