ÄGGKOPPAR, 8 st, koppar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på duk, osignerad
Slutpris6 400 SEK
Värdering1 000 SEK
HATTHYLLA, funkis, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, Metall slöjden Gusum samt Vallon mässing
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, slät modell, vikt ca 6,5 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
ANDERS JACOB ROSENDAHL, fällbord, Arboga, 1700-/1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
VIKTER, 29 st, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
MINIATYRBYRÅ OCH PIGTITTARE, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 6,4 g
RING, 18k guld, vikt ca 6,4 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BJÄLLERKRANSAR, samt 9 lösa bjällror, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
CAFÈSTOLAR, 1 par, 2000-tal
CAFÈSTOLAR, 1 par, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
ULRIKA HYDMAN-VALLIEN, skål, "Caramba", Kosta Boda
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
MORTEL, mässing, 1800-tal
MORTEL, mässing, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HANDFAT OCH BULKRUKA, koppar, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
PIGTITTARE, 1800-tal
PIGTITTARE, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KAKFORM, koppar, sannolikt 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, vas, stengods, "Thalia", Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, 2000-tal, trä och konstrotting
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, nysilver, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
VAS, tenn, art déco, GAB Stockholm, 1933
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, brons, 1900-tal, osignerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
VAS, gröntonat glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SNAPSGLAS, 6 st, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k guld, vikt inkl. band ca 15,2 g
Slutpris6 600 SEK
Värdering7 000 SEK
EVA SOLO, karaffer, 2 st, glas, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
GARDINOMTAG, 6 st, mässing, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
DOSA, glas och mässingsplåt, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 26 g
Slutpris10 500 SEK
Värdering12 000 SEK
KARAFF OCH VASER, 3 del, kristall, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt 11968
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
PALLAR, 3 st, 1950-/60-tal
PALLAR, 3 st, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGHYLLOR, 1 par, teak, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris11 500 SEK
Värdering12 000 SEK
BERTIL VALLIEN, ampel, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK