MINIATYRMÅLNING, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
VAS, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
OLGA SEMENOVA (Ryssland, född 1953), akvarell, signerad
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, 2 st, 18k guld, tot vikt 2,9 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SAMLING BESTICK, silver, tot vikt ca 280 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, motiv av slåtterblomma, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k roséguld, med rubiner tot ca 0.56 ct, vikt ca 3 g
Slutpris5 000 SEK
Värdering7 000 SEK
PHILIPPE STARCK, stolar, 1 par, "Eros", Kartell, Italien
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
KRYDDHYLLA, Pyro, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SNAPSGLAS OCH LIKÖRGLAS, 9 del, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PETER PAUL RUBENS, efter, 3 st, gravyrer, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, märkt MY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
PAPPERSKORG, skinn och mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
MÄRKLIN, 20 st, vagnar, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
TERRIN OCH UPPLÄGGNINGSFAT, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-talets andra del
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopiemålning efter Francesco Guardi, signerad F Meuller, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris850 SEK
Värdering2 000 SEK
TALLRIKAR, 12 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SÅSSKÅL OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 3 del, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 13 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
ASSIETTER, 13 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 12 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
MÄRKLIN, diesellok, 3021, Tyskland
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, 3 st, lok, Tyskland, nr E6302, 89005 samt 3029
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SYSKONRING, 18k vitguld, med 2 briljantslipade diamanter tot ca 0,30 ct, vikt ca 3 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
FRANCO COSTA (1934-2015), färgserigrafi, signerad och numrerad 208/250
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
KLAFFBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KANDELABER, mässing, Metallslöjden Gusum
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MATSALSMÖBEL, 9 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
FRITZ GRAHN (1910-1989), blyerts, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄLLINGKLOCKA, mässing, sannolikt 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SYBORD, 18/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ÄGGKOPPAR, 8 st, koppar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på duk, osignerad
Slutpris6 400 SEK
Värdering1 000 SEK