REBECCA UTH, ljusstake, mässing, "Johanne", Georg Jensen
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
FINGERBORG, 18k guld, vikt ca 2,8 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
DALAHÄSTAR, 3 st, skuret trä, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, "Twice", House Doctor, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, bla örhängen och halskedjor med hängen, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, bla örhängen och broscher, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, tiffanystil, 1980-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, komposit, större modell, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
SKRIVSTOL, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, mässing, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
LEIF JÖRGENSEN, ståbord, "Loop", Hay, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
GUNGHÄST, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad båtbryggan Laesö -67
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1800-/1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
HANS BERGSTRÖM, golvlampa, "Modell 560", Ateljé Lyktan, 1940-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GOLFBAG, Cobra, 2000-tal
GOLFBAG, Cobra, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, med citrin, tot vikt ca 6,8 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SKULPTUR PÅ POSTAMENT, gjutgods och marmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
KRUS, lergods, 1900-tal
KRUS, lergods, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
OPEL, Corsa, 5 dörrar, 1,2 Eco Flex
Slutpris36 000 SEK
Värdering20 000 - 30 000 SEK
AXEL TALLBERG, etsning, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKJORTKNPPAR, MANSCHETTKNAPPAR OCH SLIPSNÅL, bla silver, 1900-talets slut
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KNUT H LARSEN (född 1942), färglitografi, signerad och daterad 1992
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, bismarcklänk, vikt ca 5 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KARMSTOLAR, 5 st, 2000-tal
KARMSTOLAR, 5 st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
RINGAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 7,7 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, pressglas, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FREDRIK MATTSON, taklampa, "Bloom", Zero, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol, "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, Wever & Ducré, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ERKERS MARIE PERSSON (född 1954), akvarell, signerad och daterad -89
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
 AXEL FRIDELL (1894-1935), etsning, "Man i kappa" (Arvid Knöppel), signerad
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SIDEBOARD, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, sent 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFA, rokokostil, sent 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
OLLE ALBERIUS, skål, glas, Orrefors
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SITTPUFF, "Cumulus", Mitab, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FORD, Fiesta, 80hk, årsmodell 2014, 43952 km
Slutpris58 000 SEK
Värdering40 000 SEK
SLÄPVAGN, Gisebo, årsmodell 1967
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad trålare Laesö -67
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KANDELABER, mässing, 1900-tal
KANDELABER, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DOCKSKÅP / BARBIEHUS, trä, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK