SOFFA, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 1 par, rokoko, 1700-/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med 23 briljantslipade diamanter tot ca 1.33 ct
Slutpris12 000 SEK
Värdering16 000 SEK
SOFFA, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
TEKANNA, Rörstrand, porslin, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
ARMBAND, silver, med bergkristall, svenska stämplar Lindström 1968
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
GUSTAV STENBERG (född 1924), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TISSOT, herrarmbandsur, 14k guld
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0.70 ct, kvalitet ca J/VVS2
Slutpris20 000 SEK
Värdering25 000 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 4967, Kartell
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
DOSA, porslin, Limoges, Frankrike, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJ, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
OMONTERADE STOLSMODELLER, ca 25 st, trä, skalenliga, Stolklubben, Kotte Toys, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LIEVORE ALTHERR MOLINA, stolar, 3 st, "Catifa", Arper, Italien
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BORDSUR, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
GARDINOMTAG OA MÄSSINGSDETALJER, 3 del, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MANGELBRÄDE, trä, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, sannolikt England, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKKRONA, järn, 1700-/1800-tal, enligt uppgift Frankrike
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
SALTKAR, 1 par, silver, England, tot vikt inkl skedar ca 104 g
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LEKSAKSBILAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KLOCKHÄNGE, med kedja, Helsa
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, vitmetall, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KOPP OCH SALTKAR, silver, tot vikt ca 89 g
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BREVPRESS, mässing, 1800-/1900tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
REDSKAP, mestadels mässing, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FOTORAM, mässing, gustaviansk stil, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, 1700-talsstil
Slutpris400 SEK
Värdering200 SEK
TAVLOR , 6 st, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BURKAR OCH KROK, silver, tot vikt ca 169 g
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
KOMPASS, mässing, H Hughes, London, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
DUK, linne, Lovely Linen, 2000-tal, ca 310 x 140 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SMYCKESGARNITYR, 4 del, bijouteri, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
SOPPSLEV OCH SKEDAR, 5 st, silver, modell franska liljan, tot vikt 190 g
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, glas, Kosta Boda, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CIGARRSKRIN OCH CIGARSNOPPARE, trä och mässing, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
SALTSKEDAR, 4 st, silver, bla svenska stämplar IEÅ 1858
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 3 del, bl a silver, 1900-talets första hälft, med markasiter och kolsten
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STRÖSOCKERSKED, silver, svenska stämplar 1806, vikt ca 54 g
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
DUKAR, 2 st, bomull och siden, bl a Coincasa, Spanien, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
RIPSMATTOR, 3 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
TIMO SARPANEVA, 12 st, highballglas, "Kalinka", Iittala
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK