IPAD-FODRAL, strutsskinn, obrukat
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STEGPALL, Awab, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
VINGLAS, 6 st, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KORGSTOL, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
PROVDOCKA, Frankrike, 1800-/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ANN WÄRFF, skål, glas, Kosta, signerad Kosta 77315 Wärff
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
 TAPIO WIRKKALA, skulptur/vas, porslin, "Påsen", Rosenthal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
LODREGULATOR, ek, Jugnhans, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Seiko Kinetic, omkring år 2000
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
KARIN MOBRING, matgrupp, 7 delar, "Stabil", IKEA, furu, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
FIGUR, mässing, orientalisk, sannolikt 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
MINNESMEDALJ, silver, H.M. Carl XVI Gustaf United States Bicentennial visit, 1976, vikt ca 51,9 g
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, på postament, 1900-/2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
MAGIS, matbord, "XZ3"
MAGIS, matbord, "XZ3"
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SERVISPORSLIN, 12 del, "Ostindia", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-tal
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
KNIVBLAD, sten/flinta, forntida
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, Karl Johan, 1800-tal
SPEGEL, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SVEN ENGSTRÖM OCH GUNNAR MYRSTRAND, sängbord, "Casino", Bra Bohag, Tingströms, 1960-/70-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
KLAFFBORD, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MUNSPEL "Comet", Hohner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
PALL, nyrokoko, 1800-tales slut
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BOKHYLLA, Bodafors, 1950-/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna no 59, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SLIPSAR, 2 st, siden, bla Christian Dior
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering700 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 SEK
JARDINIÈRE, majolika, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
ARTUR LINDQVIST, trädgårdsstolar, 1 par, "A2", Grythyttan, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, bla hänge, brosch, halskedjor, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
GOLVSKULPTUR MED BELYSNING, bronserad, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
BESTICKSCHATULL, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, gjutgods, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, By Rydéns, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, monogramsignerad och daterad GA 98
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, 1800-tal
SKÅL PÅ FOT, glas, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, sannolikt 1800-tal, monogramsignerad OK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
 PER OLOF STRÖM, vas, glas, Alsterfors 1968
Slutpris2 800 SEK
Värdering800 SEK
KITTEL, koppar, 1900-tal, större modell
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
SIGRID RICHTER, skärbräda, "Eden", porslin, Rörstrand
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
BORDSDEKORATIONER, 1 par, vitmetall, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, smide, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK