PIANODRAGSPEL, Marinucci, Italien, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HERRARMBANDSUR, Certina automatic DS 288, stål, sannolikt 1970-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
SAM LARSSON, skrivstol, DUX, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SPÅNKORG, 1900-talets mitt
SPÅNKORG, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FORMAR, 6 st, keramik, Jie, Gantofta, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TIDTAGARUR, 2 st, stål, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, art déco, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SÄNGBORD, teak, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, snarlika, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
ARTUR LINDQVIST, trädgårdsbord, Grythyttan, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
UNDERKJOL, svart tyll, obrukad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ACCESSOARER, 4 del, svart struts/emuskinn, obrukade
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ACCESSOARER, 4 del, brunt struts/emuskinn, obrukade
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MATSERVIS, 40 del, porslin, Bernardaud Limoges Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
CERTINA, armbandsur, T+C Town and Country, stål
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
ANN WÄRFF, skål, glas, signerad, Kosta Ateljé, signerad och daterad 1975
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MILAN VOBRUBA, vas, glas, signerad och daterad 82
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, metall, art decó, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), oljemålning, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, kupa 1920-/30-tal
TAKLAMPA, kupa 1920-/30-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, 6 st, porslin, 1900-talets mitt, bl a Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
TESERVIS, 14 delar, Gabriel, Sverige, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CAFÈSTOLAR, 1 par, 1900-tal
CAFÈSTOLAR, 1 par, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, nysilver, för 24 personer
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
STIG LINDBERG, 11 djupa tallrikar, porslin, "Boro", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
FAT, 14 st, pressglas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FLASKSCHATULL, sannolikt 1800-talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
KRUS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 SEK
KÄPP, trä och silver, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BÄNK, gustaviansk stil, 1900-tal, längre modell
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ANITA NYLUND, ströare, ''Familjen Pepparson'', porslin, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
FAT, 2 st, tenn, 1700-/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, vikt exkl band ca 29,5 g
Slutpris15 500 SEK
Värdering12 000 SEK
CARL MALMSTEN, ljusstake, trä, Liljeholmens, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad 16/310
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-tal
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
GUNNAR ANDER, kandelaber, Ystad Metall, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
FIGUR, keramik, boxerhund, 1900-talats andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, glas, 1900-tal, osignerad
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, 1950-/60-tal
SOFFBORD, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
JARDINIÈRE OCH VAS, majolika, Röstrand, sent 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JAN STEEN, skulptur, brons, signerad, otydligt numrerad och daterad
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK