FORMAR, 5 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SMÖRKAROTTER, 3 st, samt 2 fat, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KRYDDBURKAR OCH SKEPPOR, 9 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FORMAR, 8 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
FORMAR, 7 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
FORMAR, 4 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
FORMAR, 6 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SÄNGLAMPOR/VÄGGLAMPOR, 1 par, Boréns, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas"
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
JENS JUUL EILERSEN, fåtölj, 1980-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ASSIETTER, 12 st, fajans, Gefle, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MINIATYRMEDALJ, 18k guld, tot vikt ca 5,3 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, briljantslipade diamanter tot ca 0.67 ct
Slutpris7 000 SEK
Värdering9 000 SEK
VAS, metall, "Horizon", Stelton, design Prins Carl Philip, nutida
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9,4 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 500 SEK
MOCKASKEDAR, silver, svenska stämplar 1937, tot vikt ca 65 gram
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORD, 2000-tal, trä och gjutjärn
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bl a Longines, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
ERWAN OCH RONAN BOUROULLEC, "Alger", Vitra, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VASER, 2 st, keramik, Upsala Ekeby samt Gösta Millberg, Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, LK L9, vikt ca 4,5 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
FLINTLÅSGEVÄR, Tower, 1700-tal
Slutpris7 200 SEK
Värdering6 000 SEK
SERIETIDNINGAR, 20 st, 91 Karlsson, 1960-/1980-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKINKBESTICK, 1 par, silver, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, Ferrahan, antik, galleri, ca 330 x 105 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 500 SEK
SMÖRGÅSKNIVAR, 4 st, silver, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CARL FAGERLUND, taklampor, 1 par, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
PASSEPARTOUTSKÄRARE, Fletcher, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, samtida, Helland, Norge
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, bl a collier, ringar och armband, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MAJ ENDERSTEIN (1926-2018), olja på pannå
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, silver, med vapenemblem, tot vikt inkl knivar ca 2 420 g
Slutpris10 500 SEK
Värdering12 000 SEK
SMYCKESGARNITYR, 3 del, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 3 del, sterlingsilver, modern formgivning
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 16,5 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering8 000 SEK
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, silver, GAB Stockholm 1945, vikt ca 171 g
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, Secto Design Oy, samtida
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Peter Gillman (verksam 1770 - 1801), Stockholm
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
ANN-MARIE EKBOM-WIKSTRÖM (1925-2018), olja på papper, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK