SIDOBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Johanna", Gustavsberg
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
ELIS RYBERG (1919-1985), olja på duk, signerad och daterad 1973
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
SERVISGLAS, 21 del, modell Helga, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SEKRETÄR, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KRYDDSERVIS, 10 del, porslin, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Materia, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
FICKUR, silver, Zenith
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSPALLAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KYRKBÄNK, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 299 x 78 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LOUISE FENGER-KROG (född 1961), litografi, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TVÄTTSERVIS, porslin, England, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BERGÈRE, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
FIGURIN, parian, Gustaf Eriksson, Gustafsberg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 14k guld och vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0.40 ct, tot vikt ca 3 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
SPARGRIS, porslin, Deco, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 240 x 137 cm
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BORD, 2000-tal, trä och gjutjärn
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SMÖRBURK, porslin, Geo Wide, Deco Hälsingborg, 1950-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 44 g
Slutpris18 500 SEK
Värdering21 000 SEK
RING, 18k guld, M&T 1960, vikt ca 6,5 g
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNILLA ALLARD, 6 st stolar "Cortina", Lammhults, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBANDSUR, Olma Sport, guld på stål
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLFAT, keramik, 1960-/70-tal, Miranda AB Sweden
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FICKUR, silver, Longines
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 8,4 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
BARPALLAR, 4 st, modern formgivning
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIVSET, 3 del, mässing, bla Skultuna nr 178, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, träsnitt, otydligt signerad och daterad 1968
Slutpris5 200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
HURTSSKRIVBORD, Engelskstil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ALLIANSRING, 14 guld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
KAFFESKEDAR, 21 del, silver, bla Befa 1967, tot vikt ca 305 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
ETHNICRAFT, bänk, massiv teak, höjd ca 45, 200x40 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
KISTA, Cassone, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, med granater 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 1,9 g
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock, 1700-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
ARNE NORELL, 1 par, safaristolar, "Sirocco", 1900-talets andra hälft
Slutpris15 000 SEK
Värdering8 000 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Seiko och Certina, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK