TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
ATENNIENNHYLLA, 1900-talets första häft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, 4 st, passagerarvagnar, 40301 H0
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad, numrerad 82/360
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PELARBORD, 1800-tal, med kineserier
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VASER, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
BARNBYRÅ, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SILLBURKAR, 3 st, porslin, Deco Helsingborg, 1950-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RADIO, Concerton, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 9k guld, med opaler, tot vikt ca 0,6 g
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft, monogramsignerad AT, ca 207 x 139 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BERGBOMS, bordslampa, keramik, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets slut
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 18-/1900-tal, mässing
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 500 SEK
FIGURINER, 1 par, parian, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
 SOPPSLEV, silver, AFH, Sverige, år 1842
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
VINGLAS OCH STARKVINSGLAS, 18 del, glas, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KOLORERAT LITOGRAFI, 1800-tal
KOLORERAT LITOGRAFI, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 3 st, Vantaggio, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, ellok, "Crocodile", 14305, 31100-02, med originalförpackning
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, osignerad
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, Miranda AB, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SCHÄSLONG, 1800-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
LENNART JIRLOW (1936-2020), färglitografi, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
KORGAR, 1 par, rotting, 1900-talets andra häft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, 1800-tal, bronserad
SPEGEL, 1800-tal, bronserad
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
GOLVLJUSSTAKE, skuret trä, barockstil, 1800/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Vår Fru", OH Sjögren, 1900-tales mitt
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FRANCO COSTA (1934-2015), färgserigrafi, signerad
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
SILLBURKAR, 1 par, porslin, Deco Helsingborg, 1950-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
LEKSAK, "Trans World Flyer", mekanisk, litografierad plåt, Biller, Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SKULPTUR, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
INGEMAR THILLMARK, fåtölj, "Läckö", OPE Möbler
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
FIGUR, bronserad metall, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 15,5 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering7 000 SEK
DENES PERGER (1934-2015), akvarell, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, 1900-talets början, rödmålat trä
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
SELMA LAGERLÖF, samlade skrifter, 12 vol, Albert Bonniers förlag, Stockholm 1942
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESERVIS, 13 del, porslin, Bavaria, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORD, engelsk stil, 1900-tal
BORD, engelsk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ORIENTMATTA, Bidjar, old, ca 70 x 93 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, Elgin, USA, tot vikt ca 31 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
MATTIAS STÅHLBOM, bordslampa, Zero Can, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK