Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SKULPTUR, brons, 1800-/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKKRONA, patinerad mässing, 1930-/40-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
GERALD STEFFE (Österrike, född 1939), färglitografi, signerad och numrerad 142/225
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, odlade päror, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
NÖTKNÄPPARE, allmoge, sannolikt 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
FIGUR, porslin, Goebel, julängel, 2014
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, barockstil, CG Hallberg 1946
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
MATTA, Kina, 1900-tal, ca 94 x 158 cm
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
REINHOLD LJUNGGREN, 2 st, etsningar, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIGURD PERSSON, 36 del bestick, rostfritt stål, "Servus", modellen formgiven 1954
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
BORSTAR, 2 st, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 232 g
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SKED OCH SERVIETTERINGAR, 6 del, silver, bla 1800-tal, tot vikt ca 140 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, karmstolar, 1 par, "Archal", Lammhults, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BESTICK, 3 del, förgyllt silver, sannolikt 1800-tal, tot vikt ca 95 g
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BRITA MOLIN, färglitografi, signerad och daterad -75
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, rotting, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 SEK
BÄGARE, 3 st, silver, svenska och ryska stämplar, tot vikt ca 155 g
Slutpris800 SEK
Värdering700 SEK
LEKSAKER, 11 del, plåt, bl Japan, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
PROVDOCKOR, 2 st, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
PENDELLAMPOR, 3 st, "Marble Light", &Tradition, Danmark, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
EMMAFÅTÖLJER, 1 par, sent 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
PARFYMFLAKONGER, 2 st, glas, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
DOSA OCH SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, keramik, TIlgmans, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 2 st loungestolar, "DCM", Vitra, 2000-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR PÅ KOLONNER, 1 par, gjutjärn, nutida
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
KONTORSSTOL, "Roling Frame", Alias, Italien, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
GÖSTA HÄGGSTRÖM (1926-2001), litografi, signerad och daterad -57
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
WALDEMAR BERNHARD, portfölj med 25 st träsnitt, signerade
Slutpris4 600 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, David Design, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
LEKSAK, skuret och bemålat trä, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, bronserat gjutjärn, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORDSUPPSATS, 5 delar, marmor/ metall, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, Fröseke, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, Finland, 1960-/70-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK