JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, nutida
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, silver, Ge-Kå Kaplan, Stockholm 1948
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
RUNE WAHLSTRÖM (1916-), olja på pannå, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, lergods, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, silver, olika modeller, tot vikt ca 370 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
BOKHYLLOR, 1 par, 1950-/60-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 200 SEK
BENGT PÅHLSON, olja på pannå, signerad och daterad -69
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KRUS, 1 par, stengods, Höganäs, 1 lit
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLFAT, silver, sannolikt tidigt 1900-tal, vikt ca 678 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPSFOT, keramik, Rörstrand, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SÄNGBORD, 1 par, furu, 1970-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BLYGLAS, olikfärgat glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SJALNÅL, 18k guld, med turkoser, vikt ca 2 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad vit sten, sannolikt 1960-/70-tal, tot vikt ca 4,5 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅLFAT, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 279 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
SERVISPORSLIN, 24 del, "Blå Vifte", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
MATSKEDAR, 4 st, silver, 1800-talets mitt, tot vikt ca 260 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
BARSTOLAR, 2 st, 2000-tal
BARSTOLAR, 2 st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 6,6 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
TÅRTSPADE, silver, JOÖ 1849, tot vikt ca 105 g
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Belid, 2000-tal
GOLVLAMPA, Belid, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SOFFBORD, 1950/60-tal
SOFFBORD, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
JAKTHORN, mässing, 1900-tal
JAKTHORN, mässing, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MATSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 760 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, MAB Stockholm bla 1961, tot vikt ca 115 g
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad B Gustavsson
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
MATGAFFLAR, 12 st, silver, tot vikt ca 780 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, nysilver, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, Gewe 1970, tot vikt ca 138 g
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
PETER BRANDT, pall, "Bimbo", Blå Station, Åhus, 2012
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
DAVID BROWN, traktor med lastare, modell 995/1
Slutpris8 400 SEK
Värdering10 000 SEK
TAKKRONA, oskariansk, 1800-/1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
BETONGBLANDARE, Lescha AMB P, 13L
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
MONICA BACKSTRÖM, bordslampa, i form av svamp, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
MOTORCYKEL, MZ TS 250/1, årsmodell 1979
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
SILVERFÖREMÅL, 3 del, tot vikt ca 225 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVSTOL, 1800-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
HALSKEDJA MED TVÅ HÄNGEN, 18k guld, tot vikt ca 4,6 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SKRIN, försilvrad metall, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
SILVERSMYCKEN, 4 del, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
DAMARMBANDSUR, Tissot, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK