DALAMÅLNINGAR, 2 st, kopiemålningar, signerade och daterade Witold & Ulla 1979 samt 1981
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BORDSDEKORATIONER, 8 st, glas, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
RING, silver, vikingamodell, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SKRIVBORD, rokokostil, möjligen KA Roos, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, kromad metall, 1930-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KRUS, 3 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
DUKAR, 1 par, linnedamast, Almedahls, ca 200 x 150 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BARSTOLAR, 1 par, "KAZ", Karl Andersson & Söner, samtida
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
MODELLBIL, Norey, Mercedes 300 (w186), 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k guld och odlade pärlor, tot vikt ca 22,5 g
Slutpris6 800 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing, "Manola", Herstal, samtida
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SKÄNK, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
KRUS, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 7,5 g
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
GARDINOMTAG, 4 st, patinerad mässing, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
DUKAR, 4 st, bla bomull och linne, sent 1900-tal, bla ca 250 x 180 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
PHILIPPE STARCK, stol, "Eros", Kartell, Italien
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
MODELLBIL, Type 260 D, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, "Jack", Blå Station, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
COLLIER MED HÄNGE, mässing, Skultuna, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, papier maché, sannolikt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1964, vikt ca 26,5 g
Slutpris14 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, glas, bla 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TOM DIXON, "Cast factory", skulptur, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 6 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
SÅSSNIPA, silver, vikt ca 275 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
LISA LARSON, 4 st figurer, stengods, Gustavsberg
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Physix", Vitra, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
MATGAFFLAR, 10+1 st, silver, GT Folcker 1856, tot vikt ca 410 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 7,2 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, Österlunds förgylleri, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PARKBÄNK, sten, sannolikt 1920-/30-tal
Slutpris5 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 77,5 g
Slutpris42 000 SEK
Värdering40 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1941, vikt ca 17 g
Slutpris8 600 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
VAS, keramik, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CAFÉSTOLAR, 4 st, Thonetstil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, jugend, svenska stämplar 1908, vikt ca 255 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, CBH 1964, vikt ca 37 g
Slutpris19 500 SEK
Värdering17 000 - 19 000 SEK
KNIVAR, 29 st, silver, GAB Stockholm bla 1907, tot vikt ca 1 400 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
HEE WELLING, stol, About a Chair, HAY, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK