VITRINSKÅP, 1920-/30-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJ, David Design, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, större modell, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
DESSERTSKEDAR, 5 st, silver, tot vikt ca 122 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, 2 del, vagnar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
EMALJSKYLT, sannolikt 1900-talets första hälft, Vitana
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DALAHÄSTAR, 3 st, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Certina, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ELDSTÄLL, 5 del, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
EGON LENNART KARLSSON (född 1941), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATSALSSKÅP, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, tenn, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
SKÅP, sengustavianskt, 1700-/1800-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
LUDOVIC & ROBERTO PALOMBA, "Alis", stol, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BONDERUP & THORUP, taklampa, Semipendel, för IKEA, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
HERRARMBANDSUR, Certina, stål, manuell, 1950-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTAL, trä, 1900-tal, målad marmorimitation
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
FIOL MED STRÅKE, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VAS, keramik, Ingrid Atterberg, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 2000-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering600 SEK
SYBORD, 1800-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HERRARMBANDSUR, Omega, Semaster De Ville, Automatic, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, litografi, signerat och daterat Eriksson -59
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BRINGARE, rött glas, Monica Bratt, Reijmyre, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NOTSTÄLL, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, större modell, bronserad, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
SPEGEL, nyrokoko, 1800-talets slut
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GRÄDDKANNA, silver, Erik Albrecht Körsner 1814 (Falun, 1787-1836), empire, vikt ca
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SPELMARKER, pärlemo, sannolikt Kina 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Comet", Lammhults
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
PALL, allmoge, furu, 1900-talets början
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
JOSEF EKBERG, blomsterampel, flintgods, sgraffito, Gustavsberg, 1927
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
SKÅLAR, 2 st, glas, signerade Åsa samt Tingsgården, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
HERRARMBANDSUR, Nilax, stål, manuell, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Falkenbergs belysning, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, metall, sent 1800-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
SIMON GATE, 12 st starkvinsglas "Molnet", Orrefors, sannolikt 1920-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, nutida
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, silver, Ge-Kå Kaplan, Stockholm 1948
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
RUNE WAHLSTRÖM (1916-), olja på pannå, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, lergods, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK