SERVISPORSLIN, 31 del, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLYKTA, brons, Louis XVI-stil, Frankrike, sannolikt 1800-talets första hälft
Slutpris5 800 SEK
Värdering7 000 SEK
PALLAR, 1 par, Johanson Design, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DAMARMBANDSUR, 14k vitguld, Benrus, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
HONDA RANCHER AT 420, fyrhjuling med gårdsvagn och snöplog, årsmodell 2015
Slutpris64 000 SEK
Värdering70 000 SEK
PIERO LISSONI, modulsoffa, "Alphabet", Fritz Hansen, samtida
Slutpris10 000 SEK
Värdering15 000 SEK
ALY BEN SALEM (Tunisien, 1910-2001), blandteknik på glas, signerad
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
RING, 18k guld, med bergkristall, tot vikt ca 5 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
 THERESIA SANDSTRÖM (1893-1981), olja på duk, signerad och daterad 1912
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOL, rotting och bambu, 1900-talets mitt
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
PRAKTFAT, 2 st, porslin, By Boch, Delfts, Holland, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 4 st, Lammhults, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, porslin, Goebel, julängel, 2002
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, England, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SOPPSLEV, silver, 1800-tal, tot vikt ca 135 g
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
MARTIN STENMAN (1919 - 1973), oljemålning, signerad och daterad -58
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SKÅLAR, 2 st, rostfritt stål, sannolikt Sigurd Persson, Cultura
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MORTLAR, 2 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ÖLSEJDLAR, 6 st, glas, "Droppring", iittala, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
JUST ANDERSEN, skulptur, brons, Danmark, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, Gemi, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BLOMSTERFAKIRER, 4 st, glas, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
HANS WIGERT (1932-2015), etsning, signerad och daterad 1983
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
 INGVAR ANDERSSON (född 1947), akvarell, signerad och daterad -78
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BORDSSKEDAR, 9 st, silver, samt strösockersked, tot vikt ca 390 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
SALTKAR, silver, möjligen AU Wahlberg Gävle, 1899, vikt ca 102 g
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
VITRINSKÅP, 1920-/30-tal
VITRINSKÅP, 1920-/30-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJ, David Design, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, större modell, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
DESSERTSKEDAR, 5 st, silver, tot vikt ca 122 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, 2 del, vagnar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
EMALJSKYLT, sannolikt 1900-talets första hälft, Vitana
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DALAHÄSTAR, 3 st, 1900-tal
DALAHÄSTAR, 3 st, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Certina, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ELDSTÄLL, 5 del, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
EGON LENNART KARLSSON (född 1941), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATSALSSKÅP, 1950-/60-tal
MATSALSSKÅP, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, tenn, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
SKÅP,  sengustavianskt, 1700-/1800-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
LUDOVIC & ROBERTO PALOMBA, "Alis", stol, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BONDERUP & THORUP, taklampa, Semipendel, för IKEA, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
HERRARMBANDSUR, Certina, stål, manuell, 1950-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTAL, trä, 1900-tal, målad marmorimitation
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
FIOL MED STRÅKE, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK