BARPALLAR, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKED, silver, vikt ca 40 g
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KNUD CHRISTENSEN, golvlampor, 1 par, "Elite", Danmark, 1970-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
VITRINSKÅP, 1800-talets andra hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
PALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, Artist Collection, Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
JENS JUUL EILERSEN, soffa, 3-sits, 1980-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
BORDSLAMPA, glas, Luxus, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SALONGSBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris8 200 SEK
Värdering10 000 SEK
TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTAL, metall, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, Finland
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SERVISDELAR, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
HÖG HATT, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch 1972
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
PETER HVIDT & ORLA MÖLGAARD-NIELSEN, soffbord, France & Son, Danmark, 1950-tal
Slutpris14 500 SEK
Värdering15 000 SEK
ORIENTMATTA, ca 200 x 135 cm
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
RING, 14k vitguld, med rosa syntetisk sten, tot vikt ca 3,2 g
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
BEDA RÖNNBERG, olja på pannå, signerad
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
MUMINMUGG, porslin "Snorkfröken" 2001, Arabia
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, silver, dam, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURIN, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGBORD, 1 par, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord, "Bond", Gärsnäs, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 4 st, böjträ, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HJÖRDIS OLDFORS, golvvas, keramik, "Atoll", Upsala Ekeby, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
VAS, kalksten, sannolikt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ANN WÄRFF, skål, glas, signerad, Kosta Ateljé, signerad och daterad 1975
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, silver, Hugo Green, Danmark
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
KIKARE, 1900-talets mitt, Focus de luxe, 7 x 50 mm
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld och vitguld, safir och diamanter, svenska stämplar ISI med otydlig årsstämpel, tot vikt ca 3,6 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
MATSKEDAR SAMT MOCKASKEDAR, silver, Finland, tot vikt ca 318 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Tissot, Seastar, Automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
HEE WELLING, About a chair, "AAC42", karmstol / loungestol, HAY
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Universal Genéve, manuell, 1950-/60-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
TIDNINGSKORG, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, böjträ, sannolikt Gemla, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
PIEDESTAL, 1900-talets mitt, skivor av kolmårdsmarmor
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
RING, 18k guld, med lila fasettslipad sten och mindre åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 8 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering7 000 SEK
TAKLAMPA, empirestil, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KONTORSSTOL, "Roling Frame", Alias, Italien, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SOFFA, 1960-tal, tvåsits
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK