MEDALJ, silver, För nit och redlighet i rikets tjänst, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
ALLAN ÖSTERLIND (1855-1938), pastell, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
STEGE, trä, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
HUGGKUBBE/SLAKTARBÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
ROGER PERSSON, soffbord, "Mill", Karl Andersson & Söner, nutida
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 5 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
CARL MALMSTEN. skåp, "Calmare Nyckel", Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
SAMEKNIV, mindre modell, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Vik", Miljöexpo, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GULDSMYCKEN, 9 del, 18 k guld, tot vikt ca 9,1 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 6,1 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
BRINGARE, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
SOFFA, DUX, Bra Bohag, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
KOMPOSTKVAR, 2 st, Stiga Bio Quiet samt Meec Tools
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, herr, Junghans Electronic
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
KOPIEMÅLNING, olja på duk, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, glas, Josef Scott, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, Primo, 1900-talets första hälft, guld på stål
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, svenska stämplar 1856
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, vikt ca 2,5 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
MATSERVIS, 52 del, porslin, Thomas, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KLÄDSTÄLLNING, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
PALL, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TIMO SARPANEVA, 4 st ljusstakar "Festivo", Iittala
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
TAKKRONA, bronserad metall, Roberto Galli, Frankrike, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DESSERTSKÅLAR, 6 st, glas, "Puck", Reijmyre. 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 30 del, servisporslin, "Blå Blomst"
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1960, vikt ca 13,8 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
MATSTOLAR, 6 st, Lindomemodell, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSLAMPA, glas ,"Globen", Lindshammar, 1989
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MICHAEL BIHAIN, "Libri 2" 1 par, hylla / sängbord, Swedese, samtida
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 000 SEK
BOKBAND, 5 vol, "Svenska litteraturens pärlor"
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLAMPETT, mässing och glas, sannolikt Hans-Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MATKNIVAR, 8 st, silver, GAB, 1960-tal, tot vikt ca 479 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
OMEGA, herrarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 19,6 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÅG, allmoge, 1800/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
DOCKMÖBEL, 3 del, rotting, sannolikt Brio, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HYLLA, kromad metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, linne, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
RINGAR, 2 st, 23k guld, tot vikt ca 9,5 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 500 SEK
GUNNAR ANDER, ljusstake, metall, "Sonat", Ystad Metall
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
KERSTIN HÖRLIN HOLMQUIST, sidobord, 1 par, "Äpplet", NK Nordiska Kompaniet
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, bismarcklänk, vikt ca 17 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering7 000 SEK
LEKSAK, "Turnpike dump truck", Mammoth Series, SSS International, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK