KLACKRING, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKLAMPA, sk skomakarlampa, 1900-talets början, prslin
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k vitguld, med smaragd och diamanter, svenska stämplar RIT Stockholm 1984, vikt ca 4,9 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
DUKAR, 9 st, linne, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 1 par, "E27", Muuto, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ELIS RYBERG (1919-1985), olja på duk, signerad
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
MASSPRODUCTIONS, matbord, "Tio", samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, soffa, Dux, "Alicia"
Slutpris11 000 SEK
Värdering18 000 SEK
TYGER, 5 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
VASER, 1 par, porslin, orientalisk stil, nutida
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HELVETIA, herrarmbandsur. 18k guld, total vikt ca 63,7 g
Slutpris16 500 SEK
Värdering12 000 SEK
PALL, allmoge, 1800/1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
MAGNUS FANKKI (född 1946), kåsa, björk och renhorn, monogramsignerad MF
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
LOCKBURK, kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, briljantslipade diamanter tot ca 2.45 ct, 18k vitguld
Slutpris24 000 SEK
Värdering32 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
VÄLLINGKLOCKOR/BJÄLLROR, 3 st, mässing, bl a 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
JORDGLOB MED BELYSNING, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Zieglerdesign, ca 318 x 218 cm
Slutpris7 000 SEK
Värdering5 000 SEK
SMYCKEN, silver, 3-delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
KAMERA, Zeiss Ikon, Nettar, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 4,8 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÄNKSKÅP, allmoge, Dalarna, daterat 1798
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, Löfman, MGAB, år 1977
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 30 g
Slutpris12 500 SEK
Värdering14 000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 82 del, nysilver, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 18 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Vicke Lindstrand, Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, Frankrike, 1800-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
HERRARMBANDSUR, Certina, 1900-talets andra hälft, manuell
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KARIN BJÖRQUIST, 20 del servisporslin, "Svart ruter", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MODELLFARTYG, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
PALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj "Farmor", 1900-talets andra hälft
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
MORTLAR, 2 st, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PEIT HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, år 1979
Slutpris12 000 SEK
Värdering5 000 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
KEDJA MED HÄNGE, 18k guld, total vikt ca 2,8 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
BURBERRYS, trenchcoat, dam, strlk ca M
Slutpris2 200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, Goebel, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVVAS, större modell, porslin, Kina, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSMASKINER, 2st, Meec, elektriska
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
SKULPTURER, 4 st, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK