SOPPSLEV, silver, KG MGAB, Uppsala, år 1911
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
MATBORD, skiva av marmor, enligt uppgift inköpt på Raja
Slutpris5 800 SEK
Värdering7 000 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
FOERSOM OCH HIORT-LORENZEN, fåtöljer, ett par "EJ40", Erik Jørgensen Møbelfabrik AS, Danmark
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad F Tirtsen, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER MED HÄNGE, bärnsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, rotting, 1900-talets andra häft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Emgård
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
HANS TOMBROCK (1895-1966), akvarell, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris64 000 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL, äggskalsporslin, orientalisk, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MÅNSKENSAMPEL, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURIN, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORD, jugend, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
VEDKLYV, transporterbar, enkel klyv, elhydralisk
Slutpris350 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, chippendale, 1900-talets första hä´lft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SIGVARD BERNADOTTE, vägglampa, stengods, IFÖ, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
JARDINIÈRE, majolika, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
NICLAS HOFLIN, golvlampa, "Arkipelag Twin", för Rubn Liightning, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SOFFBORD, 19/2000-tal
SOFFBORD, 19/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
GÖSTA WERNER (1909-1989), färglitografi, signerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, rölakan, galleri, monogramsignerad ILS, ca 83 x 233 cm
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, renässansstil, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ÄMBETSDRÄKT, siden, Kina, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDOBORD, ek, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
TRANSISTORRADIO, Ingelen, 1900-talets mitt, med originalkartong
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORD, 18/1900-tal
SKRIVBORD, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KARAFF OCH SNAPSGLAS, 12 del, glas, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 4 st, björk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-tal, större modell
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOL, 1800-tal
KARMSTOL, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTAL, bronserad, skivor av kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESERVIS, 26 del, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
MARIAN ZAWADZKI, "Malayer", fat, porslin, Tilgmans keramik, 1958
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HOLGER EKLÖF (född år ?), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
URNA, gjutjärn, samtida
URNA, gjutjärn, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
HANS TOMBROCK (1895-1966), pastell, signerad och daterad 1941
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJ, 2000-tal
FÅTÖLJ, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
 LAURIDS LØNBORG, flaskställ, smide och rotting, Danmark, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BLYGLASFÖNSTER, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
ERIK OLSON, färglitografi, signerad och daterad 1977
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, råsiden, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 1 par, Erik Bagger Furniture, Danmark, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK