KAMERA, Atlantiflex, Special, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med gammalslipade och rosenslipade diamanter, tot vikt ca 2,3 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
MODELLBIL, KK SCALE, Mercedez Benz, B 600, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
NILS & KAJSA STRINNING, skohylla, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
SERVISPORSLIN, 74 del, Rosenthal, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, GAB Stockholm 1966
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, efter Jenny Nyström, porslin, Kalmar läns museum
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
COLLIER OCH BROSCH, bla mässing, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PETTERSSON RUDBERG, fällbord / ståbord, Karl Andersson & Söner AB, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
SILVERFÖREMÅL, 5 del, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TALLRIK, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ESTER WALLIN, 2 st, väggreliefer, keramik, Uppsala Ekeby, 1960-/70-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 11,5 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
MATTA, Kelim, större modell, ca 470 x 298 cm
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
SOFFBORD, redwood, sent 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SAMLING KNIVAR, 8 st, bla Sandvik och Solingen, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
TAKKRONA, malm, barockstil, mindre modell, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TORALF JERGILL (1900-1995), olja på duk, signerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, sten, monogramsignerad PO, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
PARADHANDDUKAR, 12 st, hellinne, med sk Lacroillebård, tidigt 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, grönt glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 14 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
IKON, sannolikt Ryssland, sannolikt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, patinerad metall, 1900-/2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 14k guld, vikt ca 5,7 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
SPEGEL, bronserad, 1800-tal
SPEGEL, bronserad, 1800-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, metall, Belid, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
HALSKEDJOR OCH HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,3 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, Aneta, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
GLASKLOT, 4 st, olikfärgade, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 6 g
RING, 18k guld, vikt ca 6 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
GARDINOMTAG, 4 st, mässing och bronserat gjutgods, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JOHANNA WEIMAR BLOMBERG (född 1969), blandteknik, monogramsignerad
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SIDOBORD, "Jack", Blå Station, samtida
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 8 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
VAS, glas, HAY, Danmark, samtida
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
AVLASTNINGSBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
MJÖLKKRUKOR, 2 st, rostfritt stål, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK