DAMARMBANDSUR, Juwel, silver
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ANTTI KOTILAINEN, "Sola", barstol, Martela, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DEKORELEMENT, större modell, putto, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
PEDER DUKE (1938-2003), serigrafi, signerad och daterad 1990,
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, horn, guld och grön sten, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, stål, Tissot Automatic Seastar, 1960-/70-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR, Viking, doublé, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 14k guld, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
BORD, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, Sporrong, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FISKELÅDA MED DRAG, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR PÅ SOCKLAR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
COLLIER, silver, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
GLASSERVIS, 7 delar, med jaktmotiv, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, år 1965, total vikt ca 2,1 gram
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLJUSSTAKE, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SIDEBOARD, svartlackerad metall, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SCHATULL, björk, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FRUKTSERVIS, 14 del, porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Atlantic Automatic, stål, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SJALNÅL, 14k guld, med mindre pärlor, tot vikt ca 1,2 g
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Götene möbler, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, 3 st karmstolar, "Yes 097", NC Nordic Care, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
BARPALLAR, 3 st, Kinnarps, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, 1900-tal, otydligt signerad Sandberg
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, teak, 1950-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
HUGGKUBBE, allmoge, Dalarna, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BARPALLAR, 4 st, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, odlad pärla, tot vikt ca 2,4 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
FIGURER, 4 st, skuret trä, Dalarna, tuppar, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
OMEGA, damarmbandsur, guld på stål
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
STIG LINDBERG. 7 st assietter, flintgods, "Spisa Ribb", Gustavsberg
Slutpris950 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1950-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutgods och onyx, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, sannolikt tidigt 1900-tal, större modell
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
BANJO SAMT TAMBURIN, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SAMUEL WILKINSON, taklampa, "Blown SW4", &tradition, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
KAMIN, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, EWÅ, modell B-70, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
VAS, keramik, Bitossi, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK