PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGSKÅP, skuret och bemålat trä, 1980-/90-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
MOCCASKEDAR, 12 st, silver, MEMA, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 2 st, 18k vitguld, briljantslipade diamanter, tot vikt ca 5,2 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
ENSTENSRING, 18k guld och vitguld, mindre briljantslipad diamant, tot vikt ca 3,8 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
PIANOBÄNK, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 5 st, bijouteri
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, osignerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SCARF, siden, "Les Muserolles", Hermés, Frankrike.
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 14k guld, med turkoser, tot vikt ca 16 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
TESERVIS, 3 del, tenn, GAB, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CHIFFONJÉ, nyrenässans, sent 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par 18k guld, med gröna stenar, tot vikt ca 1,6 g
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 4,2 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, alabaster, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, på socklar, gjutjärn, samtida
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
FAT, 2 st, silver, tot vikt ca 48 g
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VAS, tenn, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, 14k guld, Certina, 1990-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
VÄGGLAMPETT, mässing, Metallslöjden Gusum, 1988
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
OMEGA, 2 st damarmbandsur, "Seamaster samt Ladymatic", 1900-talets mitt
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
VÅG, Eskilstuna, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
PIERRE FORSELL, 1 par lampetter, mässing, "Pendel", Skultuna, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
SKEPPOR, 2 st, porslin, Geo Wide, Deco Hälsingborg, 1950-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
FOERSOM OCH HIORT-LORENZEN, fåtöljer, ett par "EJ40", Erik Jørgensen Møbelfabrik AS, Danmark
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, Frankrike, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, persisk, semiantik/antik, ca 300 x 130 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKKRONA, mässing, nutida
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Omega, dam, 1900-talets mitt
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtöljer, 1 par, ''Rondino'', samtida
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
FÄLLSTOL, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 3,4 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
ARMRING, 18k guld, vikt ca 13,4 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Signe Persson Melin, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, sannolikt 1900-talets första hälft, tot vikt ca 2,3 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
LEIF LILJEBLAD (född 1950), olja på duk, signerad och daterad -87
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
DAMARMBANDSUR, Juwel, silver
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK