BALENCIAGA, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering300 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, venetiansk länk, vikt ca 6 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 4,6 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ARNE BARK, olja på duk, signerad och daterad 1947
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVSTOL, Martela, samtida
SKRIVSTOL, Martela, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 5 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
DUKAR, 8 st, linnedamast, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MOTORSÅG, Jonsered, Turbo CS 2145
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
LUFTGEVÄR, Diana mod 24 D
LUFTGEVÄR, Diana mod 24 D
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
LOUNGEFÅTÖLJER, 1 par, Martela, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, nr 1/634, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGURER, 3 st, lergods, tomtar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OLLE NORDBERG (1905-1986), olja på duk, signerad och daterad 47
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
PETER J LASSEN, Montana, förvaringshurts, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SKÅP, 1950-/60-tal
SKÅP, 1950-/60-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSLYKTA, mässing, Mega Design, Danmark 1970-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets mitt, EWÅ
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, formgiven 1998
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
ARMBANDSUR, Atlantic, kronograf diver, stål, samtida
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR OCH BREVSTÄLL, 3 del, tenn, GAB Stockholm 1938
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KONSOLBORD, senempire, 1800-talets första hälft
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
LODUR, 1800-/1900-tal
LODUR, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
BORDSGARNITYR, 3 del, marmor och bronserad metall, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 500 SEK
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, bordslampa, "Flens", Luxus, Vittsjö, 1960-/70-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SNURRFÅTÖLJ, "Time Out", Conform, 2000-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
TIMO SARPANEVA, ljusstakar, 1 par, glas, "Festivo", Iittala
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sannolikt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj "Husfadern", OH Sjögren, Tranås, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
GRILLBESTICK, 16 der, "Old farmer", Gense
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, 1950-/60-tal
FÅTÖLJ, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, kedjelänk, vikt ca 6,7 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK
LEKSAKER, modeller av maskiner, bla Conrad, tysk och svensk tillverkning, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, silver, Stefan Andersson/Ateljé 15, Norrköping 1968
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
GLASFÖREMÅL, 14 del, glas, bla Monica Bratt, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TABURETT, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIVSTOL, Martela, samtida
SKRIVSTOL, Martela, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ARKIVHURTS, 1900-talets mitt
ARKIVHURTS, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
JEAN PROUVÉ, skrivbordsstol, Fauteuil Direction Pivotant, Vitra, samtida
Slutpris7 400 SEK
Värdering8 000 SEK
REINHARD ARNESEN (1867-1936), olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
PLAFOND, Tore Ahlsén, "Pia", Gärsnäs, 1900-talets andra hälft.
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
MATSKEDAR, 2 st, silver, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
HINK, koppar, 1800-tal
HINK, koppar, 1800-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK