HERGÉ: TINTINS ÄVENTYR, 20 vol, bla 1980-/90-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 6 st, "Dolphin", Dan-Form, Danmark, samtida
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
THOMAS HELLSTRÖM, figur, lergods, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, 1900-talets början, rödmålat trä
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SERIESKRIFTER, ca 50 vol, bla Johan och Pellevins äventyr, Spirous äventyr, Johan Lotta och Jockos äventyr, Starke Staffans äventyr, 1980-/90-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 7,5 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 500 SEK
KISTA, ek, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 51 del, rostfritt stå och teak, Ed Wüsthof Solingen Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, Johanson design, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
LYKTA, keramik, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, dam, Certina, 14k guld, 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
PALL, "AWAB", 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
VIKING FORSBERG (1910-1994), provtryck, signerad och daterad -57
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
RYNO FRIEBERG (1920-2018), olja på duk, signerad och daterad 1960
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SERIETIDNINGAR, Kalle Anka, 1990-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SITTPUFF, Johanson design, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLJUSSTAKE, smide, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, David Design, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, 2 st, miniatyrer, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ELSA SÖDERBERG, 10 st, miniatyrer, stengods, 1900-talets andra hälft, monogramsignerade
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KORGSÄNG, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 6 st, mässing och malm, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 13 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering6 500 SEK
BROSCHER, 3 st, silver, delvis med markasiter, bla 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
EMALJHINKAR, 2 st, bla Kockums, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, tot vikt ca 5 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
ROTARBETEN, 8 del, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
JUHLS, brosch, silver, Kautokeino, Finnmarksvidda Norge, 1900-talets sista kvartal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
SKÅLAR, 3 st, snidat trä, 1900-tal, monogramsignerade
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TORE SUNNA (1942-2006), dosa, renhorn, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅLAR, 2 st, snidat trä, med slevar, monogramsignerade och daterade 60
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KÅSOR OCH SLEV, bla masurbjörk, snidade, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LARS PIRAK (1932-2008), akvarell, signerad
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
SPÅNBRICKOR OCH ASK, 1970-/80-tal, olika signaturer bla Eskil Naalisvaara
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SLÖJDARBETEN, snidat trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ORDFÖRANDEKLUBBA, sameslöjd, masurbjörk och renhorn, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
KARL-ERIK TORSSELL, collier, tenn, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
NÄVERSLÖJD, 10 del, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SAMEARBETEN, 6 del, renhorn, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
VÄSKA, sameslöjd, skinn, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
OLLE ERIKSSON (född 1939), olja på duk, signerad
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBANDSUR, Hellas, stål, manuellt urverk, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KORG, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
HUNDSLÄDE, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HUNDSLÄDE, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK