NIKOLAI SILFVERBERG (Finland, 1899-1977), olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
LUCKY LUKES ÄVENTYR, 25 vol, 1980-/1990-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 4 st, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Certina samt Tissot, 1900-talets slut
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SNURRFÅTÖLJ, HT Collection, Finland, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KORG, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGG/ BORDSLAMPA, keramik. Norrmans Motala, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa "PH 5", Louis Poulsen
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol,, "Bohem", för Gemla, 1990-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGUR, gjutjärn, stegrande häst, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 1 par, sk Lindomestolar, 1700-/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
HASSELBLAD, kameror, 2 st, 500 C, 3 st, objektiv samt tillbehör
Slutpris11 500 SEK
Värdering6 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, samtida
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 4 st, "E27", Muuto, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MARI SIMMULSON, vas, keramik, ''Ringo'', Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
GLÖGGSERVIS, 11 delar, keramik,  Knabstrup, Danmark
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, ca 307 x 205 cm
MATTA, Kelim, ca 307 x 205 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
JULKYRKA, med belysning och spelverk, Eskilstorps slöjdindustri AB, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ANTIKA GLAS, 6 st, mestadels 1800-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FOTOGRAFIRAMAR, 4 st, koppar, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
 INGEGERD SILOW, vävnad, röllakan, "Björkhage", Erik Ewers AB
Slutpris950 SEK
Värdering2 000 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 3 st, metall, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering700 SEK
STEFAN DIEZ, hylla, "New order combination", HAY, samtida
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFBORD, Ib Kofod-Larsen, Seffle Möbelfabrik, 1950-/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
PELARBORD, 1800-/1900-tal
PELARBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 1 par, metall, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 1,3 g
Slutpris600 SEK
Värdering700 SEK
TRÄDGÅRDSUNOR PÅ SOCKLAR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
SZABADI KALMAN (född 1929), olja på träpannå, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR PÅ SOCKLAR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SITTPUFF, Mitab, 2000-tal
SITTPUFF, Mitab, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad och daterad -45
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SVEN MARKELIUS, "Orkesterstolen", 6 st,, björk
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
KAFFESKEDAR, silver, tot vikt ca 246 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1930-/40-tal
FÅTÖLJER, 1 par, 1930-/40-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
BROSCH OCH RING, silver, Alton, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
HINK, koppar, 1800-tal
HINK, koppar, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, JOÖ 1871, med kuddslipad diamant, tot vikt ca 4 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering2 500 SEK
VEDKORG, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
SPÅNKORG, 1900-tal
SPÅNKORG, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på kopparplåt, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
ADVENTSBELYSNING, "Advent", Olle Alberius, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
 SERVISPORSLIN, 35 del, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BARNSTOL, pinnstol, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
AVLASTNINGSBORD, rotting, 1940-/50-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPÅNKORGAR, 2 st, 1900-tal
SPÅNKORGAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK