BORDSLAMPA, Bergboms, "B-024", 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
ANNA NORDGREN (1847-1916), pastell, signerad
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
LARS MALM, väggskåp, etikettmärkt, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR, bla spindelur 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
VÄSKA, läder, 1900-tal
VÄSKA, läder, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
BÄNK, vitmålad metall, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0,33 ct, tot vikt ca 2,2 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
BRICKBORD, 1900-tal
BRICKBORD, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGRELIEF, keramik, otydligt signerad och daterad Motala -79
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOL, 1800-tal, provinsarbete
STOL, 1800-tal, provinsarbete
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BRINGARE, glas, Monica Bratt, Rejmyre, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PIGTITTARE, björk, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KONSTANTIN GRCIC, 3 st barstolar, "Miura", för Plank, Italien, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets början
TAKLAMPA, 1900-talets början
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
FOTSTÄLLNING, smide, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 48 del, nysilver, GAB, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Bröderna Andersson, 1950-/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
TAMBURMAJOR, trä, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LUKTDOSA MED HALSKEDJA, silver, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VITRINSKÅP, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL OCH LJUSSTAKAR, 1 par, fajans, Bo fajans, 1930-/40-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VAS OCH YTTERFODER, keramik, bla Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, barockstil, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ASKAR, 2 st, metall, 1900-tal, Novel Bidri Crafts, Indien
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BRICKA, nysilver, sannolikt England, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, sänggavlar, 2 par, "Avenue"
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
KRUS, 3 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 3 st, 1950-/60-tal
STOLAR, 3 st, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
APOTEKSDISK, omkring år 1900
APOTEKSDISK, omkring år 1900
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
VASER, 3 st, keramik, bla. Uppsala Ekeby och Örjan
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, kromad metall, 1930-/40-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
 TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
KANDELABER, mässing, Gusum Mässing, 2006
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, Materia, 2000-tal
SIDOBORD, Materia, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATSALSBORD, möjligen England, 1900-talets första hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BIRGITTA WATZ (född 1937), skulptur, keramik, signerad och daterad 92
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ROGER PERSSON, bord, "Mill", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
JONAS LINDWALL, 6 st stolar, "Oak", Skandiform, ek, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
TAKLAMPA, swedish modern, mässing och glas, 1930-/40-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 2,9 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Omega, 2000-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 SEK
MARIANNE WESTMAN, 15 kaffekoppar med fat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
MARIANNE WESTMAN, 12 st tekoppar med fat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
MARIANNE WESTMAN, kaffekanna och mjölkkanna, porslin, "Mon Amie", Rörstrand
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK