MASK, skuret och bemålat trä, Afrika
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
HENRY GUSTAFSSON, skulptur, "Lyftet", tenn och sten, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
BORD, Gärsnäs, 2000-tal
BORD, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
FLAKONG OCH BÄGARE, 3 del, mässing, sannolikt 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
TALLRIKAR, 1 par, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, lergods, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1700-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
PROVDOCKA, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, silver, bla Mema
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås 18k guld , 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SYLVIA LEUCHOVIUS, skålfat, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PIPA, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
COLLIER, 2 st, orientaliska, sterlingsilver, med bla korall och turkoser, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering900 SEK
SOCKLAR, 7 st, kalksten, 2000-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Corona, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLAR, 2 st, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKOHYLLA, "Shoe Shelf L", formgiven av Olof Kolte för Maze, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATSERVIS, 58 del, porslin, "Regent", Rörstrand
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, Vallonmässing, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KRUS, 3 st, stengods, Höganäs, 4, 5 samt 10 lit
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
FÄLLSTOL, sk regissörsstol, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KAFFESKEDAR, 9 st, silver, tot vikt ca 135 g
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGVITRINSKÅP, ek, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, 1930-/40-tal
SPEGEL, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TISSOT, Seastar, armbandsur, stål
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
WILHELM LINDWALL, olja på duk, signerad à tergo
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, koppar, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STEKGRYTOR, 2 st, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, silver, tenn och odlade pärlor
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SAMEARBETEN, 3 del, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
NYCKELSKÅP / SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
STOL, 1950-/60-tal
STOL, 1950-/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FIGURINER, 4 st, Goebel, porslin, Tyskland
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SOCKLAR, 2 st, vit marmor, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 SEK
BIRGITTA WATZ (född 1937), skulptur, keramik, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
TINA HELLMAN, 7 del, teservis, keramik, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Blå Station, 2000.tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering800 SEK
BÄNK, 2000-tal
BÄNK, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, collage, otydligt signerad Åke Bergqvist
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BÄNK, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, modern formgivning, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, väggreliefer, monogramsignerade
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SITTPUFF, EFG, 2000-tal
SITTPUFF, EFG, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 6 st, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
SVEN ÖBERG (född ?), olja på pannå, otydligt signerad
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK