TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VAS, stengods, monogramstämplad MG Konstfack, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MASK, skuret och bemålat trä, Afrika
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING STENARTER, 5 st, bla kolmårdsmarmor och porfyr
Slutpris400 SEK
Värdering2 000 SEK
RADIOLA, LM Eriksson, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR BOLIN, "Nostalgi", Essem Design, samtida
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SNURRSTOL, Arper, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRASMATTA, 1900-/2000-tal, ca 248 x 128 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, vävd, ull, 1900-/2000-tal, ca 200 x 137 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, silver, med större bärnsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, Vallonmässing, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
HÖGA HATTAR, 3 st, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-tal
SKRIVSKÅP, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
SAMLING STENÄMNEN, bla porfyr och kolmårdsmarmor
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
VASER, 6 st, keramik, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, trä, Modell & Form, 1990-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, keramik, "Pojke med hink", Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
GLASPLATTOR, 8 st, 1900-tal
GLASPLATTOR, 8 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIMON GATE, vas, "Tusen fönster", glas, Orrefors
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
EVA DARPÖ (född 1954), skulptur, 1900-/2000-tal, signerad
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, Charles Jourdan, gulmetall, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, 18k guld, "Brutet löv", Lapponia, Finland, med pärlor, tot vikt ca 7 g
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, silver, 1900-talets första häft
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k vitguld, med gammalslipade diamanter tot ca 0.40 ct, tot vikt ca 2,6 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, 1940-/50-tal
TAKLAMPA, 1940-/50-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPELBORD, 1800-/1900-tal
SPELBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
INGRID KOPPANG (född ?), blandteknik, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KANNA, porslin, Rörstrand
KANNA, porslin, Rörstrand
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SKRIVBORDSUPPSATS, 6 delar, kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BESTICKLÅDA, spån, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SITTPUFF, EFG, 2000-tal
SITTPUFF, EFG, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
DUK, bomull, sannolikt Klässbols, 2000-tal, ca 240 x 138 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TIDNINGSKORG, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, jugend, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 4 st, odlade pärlor, modern tillverkning
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BRICKA, vitmetall, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LIZZIE VELANDER, 1 par, kandelabrar, IKEA, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, monogramsignerad och daterad GL 43
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SÄNGHIMMEL, trä, 1700-/1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK