LANTERNA, koppar, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
STEKGRYTA OCH PLÄTTLAGG, gjutjärn, större modell, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 7 st, mässing och malm, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
TUNNA, koppar, 1800-tal
TUNNA, koppar, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, otydliga svenska stämplar 1864, vikt ca 425 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, old, galleri, 422 x 106 cm
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Conform, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
GRÄDDKANNA, silver, L&C 1852, vikt ca 114 g
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
JACKOR, 5 st, Craft, Arcteryx, Norröna, Haglöfs samt Vaude, herr, strlk M
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKE, mässing, barock, 1600-/1700-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
SIDOBORD, 1980-tal
SIDOBORD, 1980-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SÅSSNIPA, porslin, Ostindia, Rörstrand
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
SKOGSBERG & SMART, 2 st, ljuslyktor, varav en signerad
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
JAKTHORN, 2 st, mässing och koppar, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SALONGSBORD, empirestil, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
KOPPARFORM, större modell, 1800-tal, diameter 83 cm
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
GÖSTA FALCK (född 1920), olja på duk, signerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, akvarell, osignerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KNAPPDRAGSPEL, Hohner, 1900-talets mitt, mindre modell
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SEKRETÄR, ek, 1700-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
JULKYRKA, Skällviks kyrka, Linköpings stift, daterad 1974
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
SIMON GATE, vas och karaff, glas, Sandvik
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PALL, industristil, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, 1980-tal
SOFFBORD, 1980-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
PALL, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAPIO WIRKKALA. 9 st, glas, bla snapsglas "Niva", Iittala
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
FÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKULPTUR, skuret och bemålat trä, orientalisk, 1700-/1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BOKHYLLA, 1950-/60-tal, fanerad med teak
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
TRAKTÖRPANNOR, 3 st, koppar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SPELBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, glas, skulptur, monogramsignerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGHYLLA, jugend, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 59,7 g
Slutpris25 000 SEK
Värdering30 000 SEK
BROSCHER, 2 st, silver, bla Danmark, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
PALLAR, 1 par, 2000-tal, Materia
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
JALUSISKÅP, 1900-talets mitt
JALUSISKÅP, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk osignerad
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 18,3 g
Slutpris7 800 SEK
Värdering8 000 SEK
STRÖSOCKERSKÅL, silver, stämplar ISL 1843, vikt ca 665 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
STOL, 1950-/60-tal
STOL, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VAS, keramik, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal, sannolikt Anna-Lisa Thomson
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK