BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
JOHAN GABRIEL BJÖRK (1802-1809), kanna, silver, empire, Stockholm, vikt ca 128 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 27 g
Slutpris11 500 SEK
Värdering13 000 SEK
ARTHUR PERCY, 3 del, keramik, "Röd Rubin", Gefle/Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESERVIS, 28 del, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med 2 mindre briljantslipade diamanter, vikta ca 2,3
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
LARS PERLINGER, olja på duk, större format, signerad och daterad -81
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
VÄGGHYLLA, ek, sent 1800-tal
VÄGGHYLLA, ek, sent 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
MINIATYRER, 9 st, glas, Murano, Italien, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SILVANO SIGNORETTO, skulptur, glas, Murano, Italien, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1950-/60-tal
SERVERINGSVAGN, 1950-/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, pansarlänk, vikt ca 31,6 g
Slutpris13 500 SEK
Värdering15 000 SEK
BERGANS, jacka, herr, strlk M
BERGANS, jacka, herr, strlk M
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PALL, allmoge, 1800-tal
PALL, allmoge, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, "Hemi klot", 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
GLASFÖREMÅL, 4 del, bla otydligt signerad, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SNURRSTOL, Arper, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TENNFÖREMÅL, 8 del, Christer Wide, Kolmården
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ELISABETH JANSSON (född 1950), färglitografi, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SILVERSMYCKEN, 6 del, mestadels 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, samt örhänge, 18k guld, total vikt ca 5,1 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, silver, GAB Stockholm 1937, vikt ca 128 g
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
KRUS, 3 st, lergods, handmålad dekor
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
JACKOR, 4 st, Craft, Marmot samt Dynafit, herr, strlk M
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅP, 1950-/60-tal, fanerat med teak
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
STRINGHYLLA, 1900-talets mitt
STRINGHYLLA, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
OMEGA, armbandsur, 18k guld, 1960-tal
Slutpris5 400 SEK
Värdering3 000 SEK
FORMAR, 2 st, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORD, barockstil, sannolikt 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skulptur, glas, Boda
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, brons och onyx, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
SKULPTUR, glas, Boda, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad ametist, tot vikt ca 4,9 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
LASSE FRISK/BERIT JOHANSSON, skål, glas, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MORTEL MED STÖT, marmor, 1800/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
LASSE HELLSTEN, glas, Orrefors, signerad och daterad 1985
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SEPPO KOHO. "Octo 4241", taklampa, Secto design, samtida
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, skuren snäckskalskamé, tot vikt 2,6 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
MARY WIXSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1970-80
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOL, sengustaviansk, 1700-/1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPSFOT, av kinesiskt krus, 1700-/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SOCKERRUSKA, silver, vikt ca 157 g
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
SITTPUFF, Johanson design, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK