TAKLAMPA, Wever & Ducré, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
SPELDOSA / CIGGARETTSKRIN, trä, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med mabépärlor, tot vikt ca 1,4 g
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld och platina, med gammalslipade diamanter, tot vikt ca 1,9 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, lergods, sannolikt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BORDSTELEFON, Televerket, Nynäshamn, 1900-talets början
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LYUDMILA SHENDEROVA (född ?), blandteknik på duk, signerad och daterad 2021
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
STAFFLI, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1950-/60-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
FOTPALL, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 5,2 g
RING, 23k guld, vikt ca 5,2 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
RING, 18k guld, med opaler, tot vikt ca 2,4 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
JULIA KOTENKO (född ?), blandteknik på duk, signerad och daterad 2019
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
GLASHÄNGEN, 7 st, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VAS, glas, sannolikt 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTUR, konstmassa, efter Auguste Moreau, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
BESTICK, 21 del, silver, sannolikt 1900-talets första hälft, tot vikt ca 1 390 g
Slutpris7 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 5,4 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 4,5 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KLÄDHÄNGARE, svartlackerad metall, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KUDDAR, 2 st, &Tradition, samtida
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 12,4 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, bla kolsten, bärnsten, brons Kalevala, mestadels 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, silver, sannolikt 1900-talets första hälft, tot vikt ca 1 372 g
Slutpris9 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
MARI SIMMULSON (1911-2000), fat, keramik, Upsala Ekeby, monogramsignerat
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMEKNIV, J Marttiini Lapinleuku, Finland
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
LUFTGEVÄR, Gamo, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KARIN BJÖRQUIST, 3 del servisporslin, benporslin, "Nobel", Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
FÅRSKINN, Scandilock design, 2020-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, ca 352 x 254 cm
ORIENTMATTA, ca 352 x 254 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BYRÅ, sengustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad, daterad 2005
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SNURRSTOL, "Kite", Swedese, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DALAMÅLNING, kopiemålning, signerad och daterad Witold 1991
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BARNVAGN, med korgsäng, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK