OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad ET Larsson 1969
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SILVERSMYCKEN, bla 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TAKKRONA, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Hemi, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
THEODOR MADSEN, figurin, porslin, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BARPALL, gjutjärn, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LEKSAKSBIL, gjutjärn, AB Skoglund & Olson Gefle, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
ADVENTSSTJÄRNA, Le Klint, "Star", medium
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
SERVISPORSLIN, 3 del, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, porslin, Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TERRIN, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SERVISPORSLIN, 6 del, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
KAFFEKANNA OCH SOCKERSKÅL, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESERVIS, 26 del, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 8,5 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 500 SEK
GUNNAR NYLUND, 2 st vaser, stengods, "Domino", Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
CHRIS MARTIN, "Icha", barpallar, 1 par, Massproduction, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
PRESSGLAS, 27 del, mestadels turbinglas, bl a Reijmyre glasbruk
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, metall, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
DALAHÄSTAR, 5 st, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTAL, förgylld och bronserad, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CRÈMEKOPPAR OCH SKÅL, 4 del, porslin, Herend, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
PERSONVÅG, "Fix", Stathmos, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 195 x 142 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
SKÅLFAT, 2 st, majolika, bla Wade England, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MONICA LORENTZON (född 1940), oljemålning, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSSPEGEL, mässing, sent 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
SKRIN, 1 par, silver, Stockholm 1961, tot vikt ca 680 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, kandelaber, metall, 1900-talets andra hälft, osignerad
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MINIATYRER, 2 st, keramik, Rörstrand, monogramsignerade SN, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
CHRISTIAN THOMSEN, figurin, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
PIEDESTAL, keramik, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
SKÅLFAT, 10 st, pressglas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGRELIEF, keramik, Helmut Schäffenacker, Tyskland, 1960-/70-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 3 st, bla Invar, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, Michael Sodeau, "Oyster", Offecct, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
DRAGSPEL, "Castello", Hagström, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING PORSLIN, 5 del, Herend, Ungern, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
FICKUR, silver, Omega, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK