TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, Patrick Norguet och Alias, "Alias Kobi", Italien, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
VINKANNA, glas och vitmetall, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING SK FILMISAR/IDOLBILDER, 1950-tal, bla Doris Day och Brigitte Bardot, samt autografer av bla Nils Poppe
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 36 del, matservis, porslin, "Blå Blomster", 1900-talets andra hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 500 SEK
TESIL, silver, GAB Stockholm 1953, tot vikt ca 54 g
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, guld på stål, Suter Automatic, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING PINS OCH MEDALJER, bla mässing och silver, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, bla 1841, tot vikt ca 200 g
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPSFOT, Hovmantorp, 1960-/70-tak
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPINDELUR, Norton, London, 1700-/1800-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar JMP, vikt ca 14,5 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 500 SEK
WHISKYGLAS, 6 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6,9 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
KONSTANTIN GRCIC, 3 st barstolar, "Miura", för Plank, Italien, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING PORSLIN, 4 del, bla Dresden, Wallendorf, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SIGILL, ETUI OCH HÄNGLÅS, tidigt 1900-tal, bla från Norrköpings spårvägar
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, nr 772, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, relief, stengods, Arabia, Finland, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
KARMSTOL, 1950-/60-tal
KARMSTOL, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KIKARE, 3 st, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, glas, Kosta,1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FICKUR, silver, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tesi 1908, tot vikt ca 470 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
KARAFFER, 8 st, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
FICKUR, 18k guld, Alex Hünin, Genève, tot vikt ca 80 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE, agat och 18k guld, svenska stämplar 1940
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
AMIE STÅLKRANTZ LINDQVIST, flaska, glas, Mantorp, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK,18 delar, bla Jernbolaget Eskilstuna.
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, blyglas, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MINIATYRER I MONTERSKÅP, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, damarmbandsur, 18k guld, ”Pola Negri”, Lapponia, Helsingfors
Slutpris12 000 SEK
Värdering15 000 SEK
TIMO SARPANEVA, ljusstake, glas, "Festivo", Iittala
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BARNDRAGSPEL, Hohner Mignon I, Tyskland, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, tot vikt inkl band ca 16 g
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 SEK