ARMRING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, JP Stockholm 1950, tot vikt ca 15 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 500 SEK
TEKANNOR, 2 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BALJA, koppar, 1800-/1900-tal
BALJA, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MOCCASKEDAR, 10 st, silver, Mema 1950, tot vikt ca 114 g
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering500 SEK
DALAHÄSTAR, 2 st, skuret trä, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
PLUNTA, glas och mässing, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MULBERRY, väska, läder, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SPELBORD, nyrenässans, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal, större modell
Slutpris900 SEK
Värdering300 SEK
KANNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SKEDAR, olika modeller, 7 delar, sterlingsilver, 1900-tal, tot vikt ca 119 g
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, i form av sol, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
LOCKURNA, porslin, Dresden, Tyskland, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, GAB, tot vikt ca 120 g
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, förgyllt silver, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, 1950-/60-tal
SPEGEL, 1950-/60-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 21,5 g
Slutpris8 500 SEK
Värdering11 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 4,5 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
COLLIER, 18k guld, tot vikt ca 83 g
Slutpris36 000 SEK
Värdering42 000 SEK
SKÅLAR OCH VASER, 4 del, porslin, bla PMP Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA OCH BORDSLAMPA, trä och mässing, Markslöjd, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FAT OCH SPADE, 3 del, silver, bla orientaliskt, tot vikt ca 69 g
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KRUS, porslin, Kina, 1800-tal
KRUS, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSKÄRM, sidenbroderi, Kina, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, med bottenmärkning
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 SEK
DANIEL ARSHAM (född 1980 USA), skulptur, "Mahjong FA", signerad och daterad 2020
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, "Atlas", Lammhults, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Karlskrona Lampfabrik, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 000 SEK
TVÄTTFAT, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGLÅS, 2 st, bla 1800-tal
HÄNGLÅS, 2 st, bla 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTUR/KANDELABER, keramik, 1980-/90-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
FISKFAT, porslin, Göteborg, tidigt 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, 1950-/60-tal
SOFFBORD, 1950-/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
KÖKSHANDDUKAR, 12 st, linne, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, mahogny, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
COLLIER MED HÄNGE, mässing, Kalevala, med grön sten
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, ca 385 x 295 cm
ORIENTMATTA, ca 385 x 295 cm
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅP, plåt, 1900-talets mitt
SKÅP, plåt, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK