ODOARDO FIORAVANTI, 6 st stolar, "Snow", Pedrali, Italien
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, glas, Flygsfors, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OMEGA, armbandsur, herr, Omega Seamaster, 1900-talets mitt
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, sk bänkaskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SMYCKESGARNITYR, tenn, Danmark, Broste's, 1950-/60-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, metall och trä, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
LAMPKUPA, glas, 1920-/30-tal
LAMPKUPA, glas, 1920-/30-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
KARAFF, grönt glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 6 del, 1900-talets första hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
GRAFISKA BLAD, 2 st, 1800-tal
GRAFISKA BLAD, 2 st, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGHYLLA, allmoge, 1900-tal
VÄGGHYLLA, allmoge, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, nutida
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
STAFFAN HOLM, 4 st karmstolar, Swedese, 2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 SEK
TIMO SARPANEVA, vas, glas, "Crocus", Iittala, Finland. 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
SANDIN OCH BÜLOW, snurrfåtölj, "Centrum", Materia, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HJÖRDIS OLDFORS, golvvas, keramik, "Atoll", Upsala Ekeby, signerad
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
EMALJGRYTOR, 8 st, miniatyrer, Husqvarna, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJ, "Lady", by Home Line, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad och daterad 91
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ANDREAS WARGENBRANT (född 1967), skulptur, brons, märkt med plakett
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 SEK
SPEGELLAMPETT, rokokostil, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, metall och glas, hängen av Berit Johansson (1945-2021), 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord, "Ovalen" 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, vikt ca 217 g
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets mitt, möjligen Josef Frank
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
FIGURER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KOFFERT, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PALL, Blå Station, 2000-tal
PALL, Blå Station, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBÅTAR, 2 st, 1900-tal
MODELLBÅTAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGRELIEF, skuret och bronserat trä, orientalisk, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
NORMANN COPENHAGEN, fåtölj, "Era Lounge Chair Low Wood"
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
MARIA BERNTSEN, kandelaber, stål, "Season", Georg Jensen, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
RESEGRAMMOFON, His masters voice, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BROSCH, silver, Norge, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, sannolikt 1960-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
KLAFFBORD, 1800-/1900-tal
KLAFFBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, tuftad, orangebrun textil, 1900-/2000-tal, ca 191 x 307 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
VASER, 3 st, glas, Elme och Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR BOLIN, hylla, "Nostalgi", Essem Design, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK