RING, sterlingsilver, Niels Erik From, med grön sten, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 SEK
GLASÖGON, 3 st, 1900-talets första hälft samt dosa
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Gärsnäs, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, bronserad, 1800-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VITVINSREMMARE, 10 st, glas Schneegattern Östterrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SALONGSMÖBEL, 5 del, tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
SKULPTUR, gjutgods, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
LONGINES, armbandsur, stål, 1900-talets mitt
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
PALL, porslin, Kina, sent 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSUR, marmor, art dèco, 1920-/30-tal
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
SKULPTUR, byst, gjutgods, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 139 x 200 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, signerad Pekka Niemi, olja på duk, signerad och daterad 1988
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
DAMARMBANDSUR, silver, Bijoux Philippe
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, 1800-talets första hälft, vikt ca 139 g
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
FORM US WITH LOVE, bordslampa, "Plug lamp", Ateljé Lyktan, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MARC CHAGALL (Frankrike, 1887-1985), originaletsning, signerad i plåten
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
BORDSLAMPA, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESERVIS, 28 del, porslin, "Maria björnbär", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
DONALD WILLIAM-OLSSON (1889-1961), olja på pannå, monogramsignerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLYSTRAR, 2 st, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BERGÈRER, 1 par, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
GÖRAN WÄRFF, 3 st, ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSRAMAR, 1 par, silver, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
TEBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, gustaviansk stil, Yxhult marmor, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
FIOL, Rumänien, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTUR, patinerad brons, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad M Hagren, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, ÖRHÄNGEN, HÄNGE OCH RING, sannolikt jade och silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SKULPTUR, marmor, 1900-tal
SKULPTUR, marmor, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
JOSEF FRANK, vägglampa, Firma Svenskt Tenn, modellnr 32389
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
TAVELBELYSNINGAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
LAMPBORD, Louis XV-stil, 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BESTICK, 24 del, stål, "Attaché", design Folke Ahrström, Gense, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, med blå sten, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
STURE MEIJER (1931-2023), olja på duk, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
PARAPLYSTÄLL, porslin, Kina, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK