1
9d 4h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, Charles Menière Thiers, Frankrike, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 2h
LJUSSTAKAR, 2 st snarlika, tenn, bla 1933
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 3h
SMÖRBURK OCH SKÄRBRÄDE, porslin, "Picknick", Marianne Westman, Rörstrand, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 3h
GRÄDKANNA, silver, K Anderson, Stockholm 1926, vikt ca 87 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
10d 3h
SKÅLFAT OCH BRINGARE, keramik, Upsala Ekeby samt "Bodega" Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
FISKBESTICK, 18 del, nysilver, GAB, 1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
10d 4h
CARINA SETH ANDERSSON, vas, "Pallo", Skruf Glasbruk, signerad "Skruf CSA"
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 4h
SERVETTER, 12 st, linne, med monogram W i vitbroderi, sannolikt 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 2h
SKÅL, keramik, handdrejad, 1900-/2000-tal, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 3h
KERSTIN TILLBERG, 6 espressokoppar med fat, keramik, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 3h
TEKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
12d 2h
TÅRTSPADE SAMT MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 107 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
12d 2h
FAT, tenn, sannolikt 1800-tal
FAT, tenn, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 3h
UNDERTALLRIKAR, 6 st, nysilver, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 4h
SKEDAR, 25 st, silver, 1958, total vikt ca 503 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 4h
STRÖSOCKERSKÅL, silver, K Anderson, Stockholm 1929, tot vikt ca 287 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 4h
DESSERTSKÅLAR, 11 st, glas, Pukeberg, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 4h
LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Metallslöjden Gusum, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK