- SmyckenRensa filter
ARMBAND, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
RING, 14k guld, med blå stenar, tot vikt ca 2,4 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
RING OCH MANSCHETTKNAPPAR, silver, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k vitguld, med odlad pärla och briljantslipade diamanter tot 0.07 ct, Heribert Engelbert, Stigbert Stockholm 1980, tot vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
BÄRNSTENSSMYCKEN, 6 del, silver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
MANSCHETTKNAPPAR OCH RING, silver, bla 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med rosa stenar, tot vikt ca 5 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 4 st, odlade pärlor, modern tillverkning
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 23k guld, svenska stämplar 1960, vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
BROSCH OCH HÄNGE, silver, med skuren bärnsten, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, silver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 14,5 g
Aktuellt bud7 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5,1 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
RINGAR, 3 st, 23k guld, tot vikt ca 12,4 g
Aktuellt bud7 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
RING, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
BROSCH, förgyllt silver och granater, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SILVERSMYCKEN, bla enstensring, manschettknappar mm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 2 st, metall, med blå samt röda stenar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 20,6 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med pärlor, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 200 SEK
PÄRLCOLLER, odlade pärlor, lås 18k guld
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 15,5 g
Aktuellt bud7 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
GULDSMYCKEN, 10 del, 18k guld, tot vikt ca 13,2 g
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 5,9 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering3 500 SEK
KLACKRING, 18k guld, tot vikt ca 6,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
RING, silver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, total vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
NIELS ERIK FROM, armaring, sterlingsilver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, silver, med pärlemo, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RINGAR, 2 st, förgyllt silver med granater, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
TAPANI VANHATALO, armband, tenn, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
RING, 18k guld, med 5 syntetiska stenar, tot vikt ca 4,4 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK