- MöblerRensa filter
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, 1 par, "Jetson", DUX
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
HANS JOHANSSON, soffbord / sidobord, "Tema", Karl Andersson & Söner
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", DUX, 1990-tal
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
BADKARSSOFFA, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
SALONGSBORD, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
PATRICIA URQUIOLA, 1 par stolar, "Nub", Andreu World, samtida
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud60 000 SEK
Värdering45 000 - 55 000 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
ISAO HOSOE, soffbord, glas, "Mies", Tonelli, sent 1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
KARIN MOBRING, 1 par fåtöljer, "Amiral", Ikea, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
MICHAEL THONET, 4 st stolar, "No 811 Cane", för Ton, samtida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅP, rokokostil, Frankrike, 1900-talets början
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell 2599 (Kina-lampan), för Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
HANS J. WEGNER, pall, "GE 240/Cigarren", Danmark, 1950-/60-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering50 000 - 60 000 SEK
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
JENS JUUL EILERSEN, soffa, "Loft" samtida
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
FOLKE BENSOW, "Sneckan", trädgårdsbänk, Byarums Bruk, samtida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 - 5 000 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, fåtölj, "Slow chair", Vitra, 2000-tal
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
TORD BJÖRKLUND, 1 par fåtöljer, "Klinte", IKEA, 1970-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
JAMIE HAYÓN, 4 st, stolar "Piña", Magis, Italien
Aktuellt bud300 SEK
Värdering4 000 SEK
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 4 st, metall, "Rendez-Vous", Fermob, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
FÅTÖLJ SAMT FOTPALL, 1950-/60-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
MATBORD, "Stockholm", Ikea, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJ, Conform, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
HATTHYLLA, metall, funkis, 1900-talets mitt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
STOLAR, 1 par, senbarockstil, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL MALMSTEN, karmstol, "Vapensmeden", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
KLAFFBORD, furu, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, "DLM", design Thomas Bentzen, Hay, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
FÅTÖLJ, De Nona, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
SIDOBORD, 1 par, engelsk stil, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
MATGRUPP, gustaviansk stil, modern tillverkning, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGHYLLA, furu, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK