BREFKORTSALBUM, jugend, omkring år 1900, med ca 88 brevkort
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
JAKT- OCH FICKKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft, med damhattar
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FRILUFTSSERVIS, "Taffel", Sigvard Bernadotte
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 132 del, nysilver, CG Hallberg
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
ERIK TUOLJA (1915-1978), samekniv, halvhornskniv, monogramsignerad
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLYSTER, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
BURK, tenn, GAB, 1933
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
URNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SALONGSGRAMMONFON, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ASK, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
SAMEKNIV, halvhornskniv, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
LORGNETTE, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering200 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, WMF, Tyskland, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
ASKFAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1928
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
FÅRSKINN, gotlandsfår, ca 100 x 75 cm
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
FÅRSKINN, brungrått, ca 100 x 73 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
MODELLTÅG, större modell, sannolikt tidigt 1900-tal, "Thor"
Slutpris6 000 SEK
Värdering7 500 SEK
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK