JASPER MORRISON, golvlampa, "Glo-ball", Flos, Italien
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
MARC SADLER, bordslampa, "Twiggy lettura", Foscarini
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 4/3", Louis Poulsen
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 13 st, assietter, porslin, "Musselmalet", Danmark
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, för Fritz Hansen
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
GEORG JENSEN, armband, "Infinity", sterlingsilver
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 500 SEK
STOLAR, 5 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
VERNER PANTON, stolar, 2 st, "Series 430", för Verpan
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
GARNITYR, 3 delar, sterlingsilver, Riitta Hakala
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Hans-Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ASKFAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1928
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, sängbord, Bodafors, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ULRIKA HYDMAN-VALLIEN, skål, "Caramba", Kosta-Boda
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
CARL MALMSTEN, toalettbord, "Birgitta", Bodafors, 1961
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
EVA OCH PETER MORITZ, stol, "PS Surrig", IKEA
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK