Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00

Marsauktion

Marsauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Marsauktion
JOHANNES ANDERSEN, soffbord, Trensum, 1960-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
SÄNGBORD, 1 par, omkring år 1900
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 SEK
KARMSTOL, allmoge, 1800-tal
KARMSTOL, allmoge, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
SWEDESE, fåtölj, 2000-tal
SWEDESE, fåtölj, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
PALLAR, 3 st, Kinnarps, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BERGÈRE, Louis XIV-stil, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Lammhults, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt
SOFFBORD, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
RÖKBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MATBORD, 1950-/60-tal
MATBORD, 1950-/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
MARTELA, dokumentskåp, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, "Split Back", Innovation, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 5 st, 1900-talets mitt, bonad björk
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, 1 par, engelsk stil, sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
DAGBÄDD, Bolia, 2000-tal, Danmark
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
SEKRETÄR, rokokostil, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
PATRICIA URQUIOLA, 4 st, "Comback", karmstolar, Kartell
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFA, Thonetstil, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
STOLAR, 6 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
HURTSSKRIVBORD, Grange, England, sent 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
BYRÅ, Grange, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, England, 1900-/2000-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÄNK, Åmells, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJER, 1 par, England, 1900-/2000-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
SANDIN OCH BÜLOW, 6 st, barpallar, Materia, "Bönan"
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
BILL STUMPF OCH DON CHADWICK, kontorsstol, Herman Miller,  "Aeron Chair"
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
SÄNGBORD / SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FOTPALL, Howardstil, samtida
FOTPALL, Howardstil, samtida
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 SEK
BARSTOLAR, 2 st, 2000-tal
BARSTOLAR, 2 st, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVSTOL, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
SÄNGBORD, 1 par, Grange, England, sent 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK