Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00
Marsauktion
Marsauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- MöblerRensa filter
THOMAS BENTZEN, sidobord "Around Coffee Table", för Muuto
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Sahara", Lammhults, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
OLE WANSCHER, "OW149 Colonial Chair", Carl Hansen & Søn, samtida
Slutpris18 000 SEK
Värdering15 000 SEK
PALL, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering400 SEK
MARTELA, karmstol, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, Skandiform, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GÄRSNÄS, soffbord, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, empirstil, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Cane-line, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFBORD, sk Butler's tray, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PALLAR, 2 st, Materia, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, teak
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
SOFFBORD, teak, 1950-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
JACK RÄNGE, 6 st karmstolar, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
PETER J LASSEN, 2 st, moduler, Montana
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄSTEGE, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, 2000-tal, SITS
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
FÅTÖLJ, 1940-/50-tal
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
SANDIN & BÜLOW, 3 st barpallar, "Bönan", Materia
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-tal, skivor av glas
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
HAY, soffmodul, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 SEK
PIERO LISSONI, divansoffa, Living Divani, Italien
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-tal, tvådelat
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
CARL MALMSTEN, 8 stolar, "Ambassadör"
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
STOLAR, 4 st, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
CHIFFONJÉ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
FOTPALL, Howardmodell, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SALONGSBORD, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HELLA JONGERIUS, "Polder" soffa, för Vitra, 2000-tal
Slutpris15 000 SEK
Värdering8 000 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
BLOMBORD, 1900-talets mitt
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK