Börjar: 24 apr 2024 14:25Avslutas: 12 maj 2024 17:00

Vårens utvalda

Avslutad
RING, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 3,6 g
RING, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 3,6 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
BESTICKUPPSÄTTNING, 76 del, silver, CH Hallberg, Stockholm 1954, tot vikt inkl knivar ca ca 2 867 g
BESTICKUPPSÄTTNING, 76 del, silver, CH Hallberg, Stockholm 1954, tot vikt inkl knivar ca ca 2 867 g
Slutpris12 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
Slutpris30 000 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
Avslutad
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, quartz, stål, mid-size
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, quartz, stål, mid-size
Slutpris14 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
ARMBANDSUR, stål, IWC, International Watch Co, Schaffhausen, de Luxe, automatiskt urverk, sannolikt 1950-/60-tal
ARMBANDSUR, stål, IWC, International Watch Co, Schaffhausen, de Luxe, automatiskt urverk, sannolikt 1950-/60-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
LOUIS VUITTON, collier, gulmetall, bijouteri, 1900-/2000-tal
LOUIS VUITTON, collier, gulmetall, bijouteri, 1900-/2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
ARMBANDSUR, stål, Omega Genéve, automatiskt urverk, 1900-talets andra hälft
ARMBANDSUR, stål, Omega Genéve, automatiskt urverk, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal
ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal
Slutpris15 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
Avslutad
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld och vitguld, med diamanter och fluorit, tot vikt ca 2,3 g
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld och vitguld, med diamanter och fluorit, tot vikt ca 2,3 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Avslutad
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
ENRICO PRAMPOLINI (Italien, 1894-1956), kritteckning, monogramsignerad
ENRICO PRAMPOLINI (Italien, 1894-1956), kritteckning, monogramsignerad
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal
ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
Avslutad
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal
Slutpris15 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Avslutad
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Slutpris15 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, 1800-talets första hälft,
LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, 1800-talets första hälft,
Slutpris13 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Avslutad
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
GUCCI, axelremsväska/crossbody, monogrammönstrad textil och skinn
GUCCI, axelremsväska/crossbody, monogrammönstrad textil och skinn
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 800 SEK
Avslutad
ARMRING, 18k guld, SB sannolikt Linköping 1880, med orientpärlor, tot vikt ca 28 g
ARMRING, 18k guld, SB sannolikt Linköping 1880, med orientpärlor, tot vikt ca 28 g
Slutpris13 500 SEK
Värdering15 000 SEK
Avslutad
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.